Bu Üç Malzemeyi Kullanarak Kalp Damarlarınızı Temizleyin

doğal damar temizleme

Damarlarımız, vücudumuzu sıcak tutan ve yediğimiz besinleri ve aldığımız nefesi tüm vücudumuza kanımız içerisinde taşıyan boru hatlarıdır. Eğer bu boru hatları tıkanırsa, vücudumuz gerekli besini alamaz ve sorunlar çıkmaya başlar. Tahmin edebileceğiniz üzere, en önemli damarlarımız kalp çevresindeki damarlardır.

damar tıkanıklığı

İşlenmiş gıdalar, yağlı yiyecekler, toksinler ve kimyasallar damar sisteminizi zaman içerisinde tıkayarak sağlığınızı bozar. Peki bu tıkanan damarları açmanın yolu nedir diye sorduğunuzu duyar gibiyiz.

Bu içeriğimizde, sadece evinizde bulunan doğru malzemeleri doğru oranlarda karıştırarak elde edebileceğiniz damar açıcı tarifi veriyoruz.

Bu tarif sayesinde hem sağlıklı hem de lezzetli bir içecek tüketeceksiniz. Bu içecek sayesinde, vücut yağ oranınız düşecek, tıkalı damarlarınız açılacak ve bağışıklık sisteminiz güçlenecek.

malzemeler

Malzemeler

  • 4 litre su
  • 8 limon
  • 8 diş sarımsak
  • 5 cm zencefil kökü

Hazırlanışı

Limonları güzelce yıkayın ve küçük parçalar halinde doğrayın. Zencefili ve sarımsağı da aynı titizlikle soyun ve dilimleyin. Ardından tüm malzemeleri blender a alarak güzelce öğütün ve bir tencereye alın.

Tencerenin içine suyu da ekleyerek kaynatın. Kaynar kaynamaz altını kapatın ve soğumaya bırakın.

Bu içeceği her gün tüketmelisiniz. Yemeklerden iki saat önce tüketmenizi ve haftanın en az 3 günü egzersiz yapmanızı tavsiye ediyoruz. Zamanla hem sağlığınızın iyileştiğini, hem de kolayca kilo verdiğinizi hissedeceksiniz.