Mükemmel Bir Kocanın 10 Belirtisi

Bu dünyada kimse mükemmel değildir. Ancak aşık olduğumuzda, iyi, güzel ve doğru olan her şeyi bünyesinde barındıran ideal eşimizi bulduğumuzu düşünürüz. Ancak bir süre sonra, doğru kişiyi seçip seçmediğimiz konusunda şüphelerimiz olmaya başlayabilir.

Sizler için, bir kocada bulunması gereken 10 özelliği sıraladık. Bakalım hangileri sizin kocanızda var?

1. Zorluklardan korkmaz ve herhangi bir sorunu çözmeye hazırdır.

Gerçek bir koca sadece güzel sözler söylemekle kalmaz, aynı zamanda kararlı eylemlerde bulunur. Zor durumlarda, size ağlayacak bir omuz vermeye her zaman hazırdır.

2. Akşam yemeğini kendisi hazırlayabilir.

(Mutfaktaki tüm tabak ve tencereleri kullanmadan. 🙂 ) Kadınlar, erkeksi görünen ve yemek yapmayı bilen bir erkeğin ideal bir koca olduğunu düşünür. Ve mutlaka özel bir şey yapması gerekmiyor. Kavunu dilimleyip servis tabağına güzelce dizse bile bu bir kadını mutlu edecektir.

3. Ciddi bir hata yapmış olsanız bile, sizi her zaman destekleyecektir.

Hepimiz hatalar yaparız ve bu gerçekleştiğinde, kocanız her zaman yanınızda olmalıdır. Hatalı olsan bile. Her durumda, kocanız sizi suçlamak yerine sizi desteklemelidir.

4. Detaylara dikkat eder.

Detaylara dikkat eder demek, kocanızın hayatınızın her ayrıntısını bilmesi veya tanıştığınız gün ne giydiğinizi hatırlaması anlamına gelmiyor. Ama sizin için önemli olan şeyleri not alıyor, Çayınıza ne kadar şeker koyduğunuzu ve en sevdiğiniz şarkının ne olduğunu biliyorsa ideal bir kocaya sahipsiniz demektir.

5. Sadece zeki değil aynı zamanda akıllıdır.

Etrafta kuantum fiziğini açıklayabilecek birinin olması yararlı olabilir, ancak daha da önemlisi, hayatın sıradan sorunlarından bir çıkış yolu bulabilen bir adamdır. Annenle kavga ettiğinde kocan sana iyi öğütler veriyorsa, o zaman çok şanslısın.

6. Seni nasıl neşelendireceğini biliyor.

Kendinizi kötü hissettiğinizde, erkeğiniz her zaman sizi nasıl geri getireceğini bilir: harika bir koca, şaka yapıp, sizi destekleyecek veya sizi daha iyi hissettirecek başka şeyler yapacaktır.

7. Nasıl uzlaşılacağını ve müzakere edileceğini bilir.

İdeal bir erkek, polis memurları, tesisatçılar ve ağlayan kadınlarla herhangi bir tehdit veya rüşvet olmaksızın ortak bir dil bulabilir. Hatta kapı komşunuzla bile başa çıkabilir.

8. Evden çıktıktan hemen sonra sorunlarınızı unutmaz.

Erkekler genellikle aynı anda birden fazla göreve odaklanmakta zorlanırlar. Ancak sevgi dolu bir koca, sorunlarınızı her zaman bir öncelik haline getirir ve sorunlarınızı asla arka plana atmaz.

9. Fikriniz onun için önemlidir.

Karı koca arasındaki ilişki sadece birlikte yaşamakla ilgili olmamalı, aynı zamanda birbirleriyle arkadaş ve danışman olmaları gerekir. Ancak bu, bir erkeğin karısının parmağının altında olması gerektiği anlamına gelmez. Birlikte nasıl karar verileceğini öğrenmek, mutlu bir evliliğin çok önemli bir unsurudur.

10. Ev işlerinde size yardım eder.

Eşiniz sizi takdir ediyor ve saygı duyuyorsa, onun kişisel hizmetçisi gibi hissetmenize asla izin vermeyecektir. İyi bir koca, ev işlerinden yorulduğunuzu anlıyor ve evi temizlemenize her zaman yardım etmeye hazırdır. Dahası, ev işlerini birlikte yapmak, işi daha hızlı halletmenin yanı sıra birlikte vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Açıkçası, her çiftin kendi mükemmel ilişki fikri vardır. Ve bir erkeği ideal bir koca yapan nitelikler herkes için farklılık gösterir. Ama sizi ilk sıraya koyan ve ilk sıraya koyabileceğiniz birini bulmak mutlu bir evliliğin anahtarıdır.