Fazla Kilolarınızdan Kurtaracak 7 Basit Egzersiz

Saglikpaylasimlari Olarak sizin için vücudunuzu 4 haftada tamamen değiştirecek egzersizleri bir araya topladık. Spor salonlarına para vermek zorunda kalmayacaksınız tek gereken birazcık efor ve 10 dakika.

Plank

Nasıl yapılır: Plank vücudunuzu doğru şekilde yakalaması gereken izometrik değişmez egzersizdir. Yukarıdakini uygula Sırtınızı ile bacaklarınızı bükmeden düz tutun.

Sonuçlar: Doğru yapıldığında sırt, kalça, karın adaleleri, kollar ve bacaklar üzerinde etki gösterir.

Şınav

Nasıl yapılır: Konumunuzu ve kollarınızı düz tutun. Kendinizi indirebildiğiniz kadar indirin. pelvis sırt ve bacakların düz bir çizgi oluşturduğundan emin olun. Sonra başlangıç konumuna geri dönün.

Sonuçlar: Karın Kol ve göğüs adalelerini etkiler.

Uyluk ve kalça adaleyi egzersizi

Nasıl yapılır: Dört ayak üstünde durun ve sol bacağınızı ve sağ kolunuzu düz bir çizgiye getirin. Yavaş yavaş eğin ve sol dirseğinizi sağ dirseğinize değdirin. Tekrar düzleştir ve kol ve bacağınızı değiştirin.

Sonuçlar: Kalça ve Gövde adaleler için ideal Kalçaların belin ve sırt adalelerin çoğunu güçlendirir.

Çömelme

Nasıl yapılır: Ayağınızı omuz genişliğinde açın ayakların üzerinde durun. Hayali bir sandalyeye oturuyormuş gibi dizayn edin. Sırtınızı düz tutun. Kollarınızı önde birleştirin. Sonra yavaşa geri kalkın.

Bulgular: Uyluk kalça ve ayak bileklerinin adalelerini güçlendirir.

Karın Adaleleri İçin Egzersiz

Nasıl yapılır: Sırt üstü uzan dizleri bük ve kolları yukarı doğru birleştir. Vücudun üst kısmını kollarla beraber kaldır ve ayak parmaklara dokun. yavaş yavaş başlangıç şekline geri dön.

Sonuçlar: Çekirdek adaleleri güçlendirir ve yağ yakar.

Karın Adaleleri + Kalçalar

Nasıl yapılır: Sırtta gerginlik olması için ağırlığınızı ellere ve ayaklara verin. Bir bacağı elinden geldiğince yukarı kaldır.İkinci topuğu yerden kaldırmadan üst vücudu indirin.

Sonuçları: Karın, Kalça ve bel adalelerini güçlendirir.

Bel

Nasıl yapılır: Kolları dirsekten bükün ve başınızın altına gelecek şekilde yere yatın. üst vücudunuzu elinizden gelince yukarı kaldır. Bu pozisyonda 1 saniye dur ve başlangıç şekline geri dön.

Sonuçlar: Omurga adaleleri güçlendirir.