Asla Bu İnsanla Evlenmeyin

Evlilik belli bir yaşa gelindikten, biraz birikim yaptıktan sonra çoğumuzun devam etmek istediği bir yoldur. Her ne kadar sevgi çok önemli bir faktör olsa da, eveleneceğimiz insandaki bazı özellikler hayatımızın geri kalanını mahvedebilir veya ülkedeki boşanma oranlarını yukarı çekebilir. Bu sebeple tercih yaparken bazı özellikler aramasak bile hangi özelliklerin olmaması gerektiği konusunda hem fikir olabiliriz diye düşünüyoruz. Bu içeriğimizde özellikle hayatınızı çekilmez hale getirebilecek ve tahammül edilmemesi gereken davranışlardan bahsedeceğiz.

Yanlış anlaşılmasın, amacımız kimseyi yargılamak ya da birlikteliğine gölge düşürmek değil. Tek dileğimiz farklı bir bakış açısı kazandırmak ve mutlu bir hayat sürmenize az da olsa bir katkıda bulunmak.

Dar görüşlüyse

Kendisini geliştirmemiş ve basmakalıp yargılarından kurtulamamış insanlar ile uzun ve mutlu bir hayat sürmek oldukça zor olacaktır. Çünkü insan denilen varlık sürekli değişim ve gelişim içindedir. Bu da demektir ki yaşadığı dünya ile değişmeyen bir insan geçmişten kopmak istemezken bir yandan sizi de yanında sürükleyecek ve zor zamanlar yaşatacaktır. Daha kötüsü bunun farkında bile olmayacaktır.

Hayvan sevmiyorsa

Tabi ki hayvanlara alerjisi olduğu için veya küçük yaşta saldırıya uğradığı için travması olan insanlardan bahsetmiyoruz. Hayvan sevgisi başlı başına karşılıksız bir sevgidir. Yani karşınızdaki hayvanın sizi sevmesini ve size aynı davranmasını beklemeden elinizde avcunuzda ne varsa paylaşmak ve sadece bundan mutlu olabilmektir. Eğer bir insan bundan yoksunsa, insan ilişkilerini ne yazık ki fayda üzerine kurmaya alışmış ve kurduğu her ilişkide bir beklenti içinde olacaktır ve zaman içerisinde karşısındaki insanı yıpratacaktır.

Sizde değersiz hissettiriyorsa

İlişkiler karşılıklı güven ve ortak değerler üzerine kuruludur. Eğer sıklıkla sizin fikrinize değer verilmediğini ve yalnız kaldığınızı hissediyorsanız, bir sorun var demektir. Unutmayın herkesin vakti vardır ancak öncelik sırası farklıdır.

Verdiği sözleri tutmuyorsa

Her gün her şeyin daha farklı olacağına dair farklı sözler duyuyorsunuz ancak hareketler her zaman aynı mı? Ne yazık ki hayatınızı paylaşmaya çalıştığınız insan size sizin ona verdiğiniz değeri sizden esirgiyor ve geçiştiriliyorsunuz demektir.

Her zaman haklıysa

İnsan olmanın en doğal sonucu hata yapmaktır. Hata yapmazsak ve ders çıkartmazsak asla yeni şeyler öğrenemeyiz. Yeni şeyler öğrenmenin ilk şartı da hata yaptığınızı kabul edip, hatanın nereden kaynaklandığını sorgulamaktan geçer. Eğer beraber olduğunuz insan kendi hatalarını asla sorgulamıyor ve suçlu olan her zaman sizseniz, bu işte bir yanlışlık var demektir.

Tartışmaları bitiren taraf her zaman sizseniz,

Her ilişkide irili ufaklı, bazen de büyük ölçüde kavgalar yaşanır. İlla bir hatalı tarafın olması da zorunlu değildir. Bazen bu kavgalar sadece basit anlaşmazlıklardan çıkar ve düzgün yönetilmediğinde büyür. Herhangi bir hatanız olmasa bile her seferinde tartışmayı siz sonlandırıyorsanız ve karşı taraf her zmaan kendinden fazla eminse bir sorun var demektir. Unutmayın özür dilemek hatalı olduğunu değil, karşı tarafın sizin için değerli olduğunu gösterir.

Yorumlar

 • Verdiği sözü tutmuyor değer vermiyor öncelikleri başka. Ama ben yaşıyorum işte bu insanla. Çünkü her defasında beni kandırıyor. Demek ki suç ben de ben fazlasıyla aptal biriyim…

 • Bence Erkekler evlenmemeli.Maddi manevi tüm gereksiz yükleri üzerine alan, vahiy inmiş ve kutsal bir görev misyonu üstlenmişçesine görev edinen bu zavallı çocuklar, hayatları boyunca sömürülüp , kullanılıyorlar.Evlilik kadının güvenliği, korunması için kurgulanmış bir akit.Aklı kıt sarsak ve her denileni yapan ergenlerde buna kanıp, hayatlarının figüranı olmayı bile bile kabul edip mutluluğu bulacağını sanarak , ömrünü veriyor..Fedakar ve kahraman atm birgün ARIZA yaparsa gerçekleri tüm çıplaklığıyla görür..ee adet böyle şaşkın ördek..Kadın anne olunca, erkek baba olunca kısmi ve geçici hezeyanlarla duygusal olarak kendini kandırmaya ve pes etmeden evliliğe motive etmeye devam ediyor, tükenmiş bir vaziyette.

  • Hıı iyi bu yorumu yaptin kendini filozof ilan ettin mi bari senin gibi bu konuda agzi cok laf yapanin zaten duzenli bi yasami olmaz.

 • Eşimle çok mükemmel gecındıgımız söylenemez bazı kavgalarımız cok kırıcı yıpratıcı olabılıyor bosanmayı dusundugum zamanlarda cok oldu ama son bır ayda basıma gelen saglık sorunları nedeniyle sureklı bır hastane seruvenı yasadım ve o hep benm yanmdaydı cocugumuz olsun dıye kavga eden adam cocugumuz olmasada olur sen yeterkı ıyı ol dedı bu o ruh halındeyken benım ılacımdı Allah basımdan eksık etmesın zor gununde yanındaysa gerısı önemli degıl

 • Bayanlar erkekleri hep aptal yeine koyuyorlar keriz mal gibi görüyorlar
  Kavgalarin 100/85bayanlar baslatıyor.Erek i erkek ev Reisi görmüyorlaryalan cok konusuyorlar

 • 1_Evlilik bir HAYAT POLİCESİ değildir.
  2_Çocuk sağlıklı ve dengeleri yerine yüzde yüz oturmuş ilişkiler içinde düşünülmelidir.
  Çocuk evliliği kurtarmaz.
  3_Kadin sosyo ekonomik dinamiklerini sahiplenen NİKAH DENİLEN o imzayı atmalıdır.
  4_ İyi günde kötü günde hastalıkta sağlıkta
  HER KOŞULDA YAN YANA OLUNACAK VEFÂLİ KİSİLER ile uzun yola çıkılır ancak.
  5_ Menfaatler yalan hile ön yargı güvensizlik varsa o ilişki çöker.
  Kısaca evlilik bir zanaattir.
  Hüner sabır ve sevgi ister.

 • Yukarıda sayılan özellikleri taşıyan biriyle evliyim ve hayatım tam bir kabusa döndü. Gençler bu tür yazıları okuyordur inşallah. Kimse benim yaşadıklarımı yaşamasın.

 • Evlilik anlasabildiginle yapılır sevdiginle de evlenirsin ama anlayabildiğ kişi ile evlilik ask demektir…

 • Evlilik çok zor bir okadar da yuva olmak güzeldir.Hic birşey kolay değil ki evlilik olsun..Heleki günümüz şartlarında daha da zorlaşıyor ekonomik sebepler en başta geliyor oldu.Benimde eşimde var anlatilanlarin bâzilari ama hangi birimizde yok ki.Kadinlar olarak daha hisliyiz tabiatımiz gereği o nedenle erkeklerden biraz daha sevgi ve saygı bekliyoruz aslında bu kadar basit şeyler istiyoruz anlasalar daha yaşanılır hale gelir.Bazi sıkıntılar yaşiyor olsak ta yanlışlarımız olsada birlikte öğrenerek büyüyerek devam ettiriyourz aile kurmak evlat sahibi olmak ve bunu evlatlarimiza en güzel duygularla yaşatmak çok.buyuk sebepler yok ise çekilir kılıyor.Hal böyleyken de bir yudum mutluluk yetmeye başlıyor.Kisacasi en zor olanı sürdürmek büyük bir başarı dır..

 • Ve ben bu insan ile 14 yıldır evliyim. Ben ya cok vicdanlıyım yada aptalım. Verdiği sözü tutmuyor değer vermiyor. Mutlaka dedigim dedik, her hatasında bile beni suclayabilir. öncelikleri başka. Her onu terk etmek istedigimde, aglamaya baslıyor. Bende affediyorum. Cok bencil olmasına ragmen asla öyle oldugunu kabul etmez. Demek ki suç ben de ben fazlasıyla aptal biriyim…