Erkeğinizin Sizi Artık Sevmediğini Gösteren 10 Belirti

Hepimizin bilmek isteyeceği bir şeydir sevdiğimiz insanın bizi sevip sevmediği. Steve Harvey adında bir yazar “Act Like a Lady, Think Like a Man adlı popüler romanında kadınlar için çok önemli bilgilere yer vermiştir. Eşinizin sizi sevmediğini gösteren 10 önemli ve gözden kaçırmamanız gereken belirtiler şunlardır.

1. Görünüşünüze yaptığı yorum

Ömer Hayyam, “Bir insan, sevgilisinin her şeyinden, kusurlarından bile hoşlanacak, sevmediği kişilerin mükemmelliğine kızacaktır” demiştir. Gerçekten sevgi dolu bir erkek için, dağınık saçlarla ve hatta büyük boy geceliklerinizde bile her zaman güzelsiniz.

Tatilden sonra kendiniz söylemezseniz kilo aldığınızı fark etmeyecektir. Ancak erkeğiniz sürekli olarak spor salonuna gitmenizi söylüyorsa veya estetik ameliyata ihtiyacınız olduğunu ima ediyorsa, orda biraz düşünmek gerekebilir. Muhtemelen ona uymayan bir şeyler var demektir. Ve kilo versen bile sende başka kusurlar bulacaktır.

2. Sizi her zaman yüceltir

Kadınlar ilişkilerindeki sorunları veya eşlerinin eksikliklerini arkadaşlarıyla paylaşma eğilimindeyken, erkekler genellikle içlerinde yaşarlar. Hiç kimse mükemmel değildir ama gerçekten sevgi dolu insanlar, kusurlara odaklanmak yerine eşinin güzel yanlarını görmeye odaklanmalıdır.

Eşiniz sizi herkesin önünde küçük düşürüyorsa ve başarısızlıklarınıza gülüyorsa o ilişkiden pek hayır beklemeyin.

3. Alışkanlıklarınıza karşı tutumu

Seven erkekler kadınların birçok kusura karşı güzel tepkiler verir, mizah yönüyle yaklaşır. Eğer erkeğiniz yaptığınız her küçük şeyi sürekli inceliyor ve davranışınız hakkında olumsuz yorumlar yapıyorsa, geriye kalan tek hissin aşk yerine kızgınlık olduğunu düşünebiliriz.

4. Seni dinlemiyorsa

Bilim adamları, bir erkeğin bir kadını sadece 6 dakika boyunca dikkatle dinleyebildiğini kanıtladılar. Bu nedenle hanımlar, bir dahaki sefere eşinizle sohbet ederken, kısa tutmaya çalışın.

Yine de seven erkek, onu ilgilendirmeyen konularda bile, sizi dikkatle dinlemek isteyecektir. Ancak her konuşmaya çalıştığınızda konuyu değiştirmeye devam ederse veya farklı bahaneler bulup kaçarsa, büyük olasılıkla sizin ne düşündüğünüzle ilgilenmiyor boşa kürek sallamayın.

5. Duygularına karşı nasıl davranıyor

Erkekler kesinlikle kadınların gözyaşlarına dayanamaz. Ve son zamanlarda yapılan bilimsel bir açıklamaya göre: Kadınların göz yaşının, erkeklerin kanındaki testosteron seviyesini düşüren ve cinsel arzunun azalmasına neden olan özel uçucu maddeler içerdiği ortaya çıktı. Bu yüzden ağlamayı sevdiklerinizi etkilemek için sık sık kullanmayın.

Aslında ağladığınızda, bir erkeğin yapmak istediği tek şey kaçıp onu görmemek olur. Ama sizi seviyorsa, ağlama sebebiniz ona önemsiz görünse bile, kendini toparlayacak ve sizi rahatlatmak için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Sadece tekrar gülümsemeye başladığınızda sakinleşecektir. Ancak, sizi sevmiyorsa ağladığınız için size daha çok kızacak ve farklı sebepler bulacaktır.

6. Flört Etmiyorsa

Flört etmek, ilişkiler için çok iyidir. Duyguları canlandırmak ve rutinin dışına çıkmak için harika bir araçtır. Gün  içinde mesajlaşarak, ilgi çekici ipuçları, eğlenceli fotoğraflar yollayarak karşılıklı ilgiyi yeniden canlandırabilirsiniz. Elbette, her iki tarafın da birbirlerinin ilerlemelerine aktif olarak yanıt vermesi çok önemlidir.

Bununla birlikte, eğer eşiniz bu tavırlarınıza karşılık vermiyorsa sevgisini oturup sorgulayabilirsiniz.

7. Sizi ikinci plana atıyorsa

Seven adam için önce sevdiğinin istekleri önemlidir. Sizin arkadaşlarınız veya akrabalarınızla iyi olabilir onların yardıma ihtiyacı olduğunda koşuyor olabilir. Herkese iyi size iyi davranmıyor ve sizin istekleriniz hep ikinci planda kalıyorsa burda durup düşünmeniz gerekebilir.

8. Sizi hiç kıskanmıyorsa

Maymunlar bile eşlerinin yanında başka erkek gördüklerinde kıskanıyormuş. Yapılan araştırmalara göre ilişkilerin ayakta durmasını sağlayan küçük bir faktördür kıskançlık yani olmazsa olmazdır ama dozundan fazla olursa zarar verir.

Eşiniz sizi hiç kıskanmıyorsa ve bu durumdan rahatsızlığını ifade etmiyorsa ya sizi yeteri kadar önemsemiyordur ya da yeteri kadar sevmiyordur. Kıskançlık normal insanların içinde mutlaka bulunur.

9. Korumacı değilse

Erkek için sevdiğini korumak nasıl iç güdüsel bir durumsa kadınlar içinde korunmayı istemek de bir o kadar iç güdüseldir. Kadın korunmak kollanmak ister. Bir kadını koruyan erkek kendini süper kahraman gibi hisseder.

Ancak sevdiğiniz kişi siz işten geç döndüğünüzde sizi aramıyorsa, bir süre sizden haber alamadığında meraklanmıyor ve kılını kıpırdatmıyorsa, biri size haksızlık yaptığında gereken cevabı vermiyorsa (bu illa şiddet olarak değil) lafla sözle sizi savunmuyorsa ya sizi sevmiyordur ya da korkak ve ürkek bir yapısı vardır.

10. Nazik sözlerle ruhunuzu hiç okşamıyorsa

Sevginin dili yumuşak sözlerden geçer. Canım, hayatım, birtanem gibi ifadeler eşlerin toplum içinde veya baş başayken isim yerine tercih ettileri ifade biçimleridir. Bunu yaparken ortamı yumuşatmak ya da üslubunu naif seçmek istediğinden ötürü tercih edebilir.

Eşler birbirine güzel sözler söylemelidir olması gereken budur fakat bazen işler hiç de öyle bizim düşündüğümüz gibi olmayabilir. Eğer eşiniz basit bir “tatlım” lafını ağzınızdan duyduğunda kaşı çatıyor, morali bozuluyorsa muhtemelen sizden bunu duymak istemiyordur. Ve duygularını ifade edemediğinden bir kapana sıkışmış kalmış sizin yanınızda zoraki duruyordur.

Duygular her zaman canlı kalmayabilir, bazen ilk günkü canlılığından daha canlı olur 20 yıl sonra bile. Bazen de sizi üzmek istemem ama böyle bir tepki veriyorsa eski hislerinden eser kalmamış olabilir.

Okuduğunuz için teşekkür ederim, başka faydalı içerikte görüşürüz. Lütfen düşüncelerinizi yorum yapmayı ihmal etmeyin.