İncirin Gizli Faydaları ve Yaprağının Bereketi

Arkadaşlarımın sözleriyle herşeyim değişti. İncir yaprakları sayesinde diyabetten kurtuldum..

İncir Yaprakları Diyabete Doğal Çözüm Olur Mu?

Diyabet hastalığına karşı umutlarım tükenmişken her şey böyle değişti; DİYABETİ NASIL YENDİM?

Yapılan araştırmada incir yaprağı şeker hastalarında kan ve glukozun önemli miktarda düşürdüğü ve insülin kullanan şeker hastalarında daha az insüline rastlandığı görülmüştür. Bunun yanı sıra ilacın yan etkilerinide eksilmesini sağlıyor. Ayrıca incir yaprağı kullanımında tokken kan şekerinin de kontrol altına alabileceğini göstermiştir.

6 sene boyunca doktorum bana insülin kullanarak şekerimi düşürmem gerektiğini söyledi ve daha sonra bir çok ilaç kullanarak şeker hastalığı yüzünden sıkıntılar yaşadım..

Arkadaşlarım beni doktora götürdü ve onların sayesinde her şey çok değişti. Bana önerdikleri doğal çay sayesinde diyabetten kurtuldum.

İncir yaprakları, kandaki glükozu astrenjan ve düzenleyici özellikleri ile doğuya özel çok tavsiye edilir. Bu nedenle diyabet tedavisi çok önemli yer kaplar.

İnsanların bir çoğu incir ağaçlarının ne kadar önemli olduğunu bilmiyordur. Ancak bu yararı sadece gıdalar için değilde yapraklarıda sağlığımız için çok önemlidir.

İNCİR YAPRAKLARI VE DİYABET

İncir yaprakları yüksek miktarda doğal insülin içerir , Bu nedenle yaprağını öldürmek insülini enjekte etme gereksimini azaltır. Şeker hastalığı olanlar için harika bir doğal kür olabilir.

İncir Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?

İncir Yaprağı Çayı: Üç incir yaprağını yarım litre suya koyun ve 15 dakika kaynatın. İçme suyu olarak kullanın, bir ayda faydasını görmeye başlayacaksınız.

Bu çayın iyi geldiği farklı kullanım alanları:

Trigliseritlerin seviyesinin düşürülmesinde incir yapraklarının rolü:

İncir yaprakları vücuttaki trigliseritlerin seviyesini azaltır, bu nedenle harcanması gerekir; ayrıca obeziteyi ve kalp krizini önler.

Ülsere karşı incir yaprağı

Ülsere karşı iyi bir yöntem; incir yapraklarını çiğneyin ve çıkan suyu yutun.

İncir bolbol lif kapsar

İncir, en çok lif kapsayan meyvelerden biridir bu yüzden tüketmek sindirim sisteminize yararlı olacaktır. Diğer yandan bedenimizdeki sindirim sistemini hızlandırdığı için obezite olan insanların veya kilo vermek isteyenlerinde tüketmesi önerilir. Ayrıca kabızlığa çare olan doğal bir müshildir.

Bronşit

İncir yapraklarıyla hazırlanan karışım astım,bronşit ve solunum yollu tedavi için evde hazırlanan yararlı bir tedavi yöntemi olacaktır.

Kan basıncı

Lif önemli ölçüde potasyum kaynağı sağlar ayrıca kan basıncını hakimiyet altına alabilecek mineraldir. Bu nedenle bu meyveyi hipertansiyon hastalarınında kullanması öngörülür.

Yapılan araştırmalar incirlerin antioksidan özelliği olduğu görülmüştür. Vücuttaki bileşenlerin çoğalması için her gün iki orta boy kuru incir tüketilmelidir.

Kemik Bedelleri Yoğunluğu

İncir vücudumuz için kalsiyum deposudur ve kemik yoğunluğunuda takviye eder. Kemikleri güçsüzleştiren idrar yoluyla atılan kalsiyum kaybının önüne geçer. Menapoza girmiş kadınların yiyeceği önemli bir meyve haline gelmiştir.

O halde bu sağlıklı meyveyi öğünümüze dahil etmeyi unutmayalım.

İNCİR MEYVESİNİN BEREKETLERİ

Akciğerlerin arınmasında dayanıklı olup balgam söktürücü özelliğe de sahip. Ayrıca soğuk algınlığı, bronşit, fazlamukus gibi solunum yolları rahatsızlığına yakalanırsanız incir yaprağı meyvesi size iyi gelecektir.

Bu meyve mukus aşırılığının yok olmasına ve daha rahat yardımcı olacaktır.

Müshil etkisi de dikkate alınmalıdır, Ayrıca kabızlık veya midede rahatsızlık yaşıyorsanız incir tüketmenizi öneririz. Bağırsakları temizlemek için güzel bir yöntemdir.

Bunun yanı sıra ağır spor yapanlar eklemleri zedelenmeye maruz kalanlarda Bu meyveden yararlanmalıdır. İnciri herkes yiyebilir diyetimize hemen dahil olabilirsiniz, Zira kolayca hazmedebilen bir meyvedir. Çok hızlı hazmetmenin yanı sıra midemizi de korur. Ayrıca gastrit, mide ekşimesi, reflü gibi hastalıklarında oluşmasını önler. Bu gıda sindirimimize ve kondisyonumuzada yardımcı olur.

Böbrekte ve karaciğerde oluşan taşlardan kurtulmak için iki inciri ezin, biber veya zencefil ilave edip macun kıvamına gelene kadar ezin.hastalıktan kurtulana kadar günlük tüketin.

İncir Meyvesinin Mucizesini paylaşmayı unutmayın.. Sağlıklı ve Sıhhat dolu günler dilerim.