Hiç Bir İşe Yaramayan Güzellik Ürünleri

Her gün kullandığınız, kremleriniz, peeling ürünleriniz ve yüz temizleme ürünleriniz sizi yeterince tatmin etmiyor, değil mi?

Bu kullanışsız ve hiçbir faydası olmayan ürünlere her yıl çuval dolusu para ödüyorsunuz ve cilt sorunlarınız oldukları yerde kalıyor.

Sizler için hangi ürünlerin en kullanışsız olduğunu listeledik ve sizlere sunmaya karar verdik. Hadi başlayalım!

Yüz maskeler

Bu ürünler sizleri yüzünüzü temizlediğinize ikna etmeye ve rahat bir uyku çekmenize yarar. Diğer yandan ne yazık ki cilt sorunlarınız için çok da bir çözüm sunmaz. Çünkü cilt sorunlarınızı çözmek için ilk yapmanız gereken, yediğiniz besinleri düzenlemektir. Daha sağlıklı ve dengeli bir beslenme olmadan, kullandığınız ürünler çok da bir işe yaramayacaktır.

Pahalı kozmetik ürünlerin yerine; yoğurt maskesi deneyebilirsiniz. İçeriğindeki asitler cildinizdeki ölü deri tabakasını temizlediği için nem çok daha etkili şekilde emilebilir. Eğer cildiniz yağlıysa, kil maskesi ve salisilik asidi beraber kullanmayı deneyin. İnanın harika sonuçlar alacaksınız.

Makyaj Temizleme Losyonları

Aynı anda hem yüzünüzü temizlemek, hem de makyajınızı çıkarmak için aynı ürünü kullanıyorsunuz değil mi? Birçok insan bu yönteme dönmüş durumda ve iki ayrı ürüne para vermekten kaçınıyor. Açıkçası bizim size önereceğimiz doğal ürünler daha etkili sonuçlar verecektir.

Misel su, makyaj temizleme pamuğu ve hindistancevizi yağı kullanarak cildinizi rahatlıkla temizleyebilir ve aynı zamanda nemlendirebilirsiniz.

Göz Kremleri

Göz kremleri reklamlarında, hassas bölgeler için özel olarak üretilmiştir yazar. Ancak açıkçası bu palavradan başka bir şey değildir. Çoğu cilt kremi sadece cildinizin üst kısmını nemlendirebilirken derinizin alt tabakalarına nüfuz edemez. Bu demektir ki aldığınız sonuçlar sadece kısa süreli olacaktır. Nemlendirici kremlere çuval dolusu para vermektense, düzenli bir şekilde güneş kremi ve piyasadaki herhangi bir nemlendirici kremi düzenli kullanarak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Çatlak Kremleri

Çatlakları kozmetik kremlerle yok etmeniz olası değildir. Ancak düzenli nemlendirmeler ile görünümü azaltabilirsiniz. Yani, çatlaklarınızı tamamen gidereceğini vaat eden kremlerden beklediğiniz tatmini almanız mümkün değildir. Bu kremlerin yerine; kakao yağı, vazelin veya herhangi bir nemlendirici kremi düzenli kullanarak aynı faydayı alabilirsiniz.

Suya Dayanıklı Maskara

Bu maskaralar yüzünüzde sonsuza kadar kalabilir ancak eğer bunun iyi bir şey olduğunu düşünüyorsanız, oldukça yanlış düşünüyorsunuz. Bu maskara içeriği dolayısıyla ter, gözyaşı ve suya dayanıklıdır ve bu vücut sıvıları kirpiklerinizin beslenmesi açısından ciddi öneme sahiptir. Devamlı su geçirmez kimyasallarla kaplı olan kirpikleriniz beslenemeyip zarar görecektir.

Su geçirmez maskaraların yerine, normal maskaranıza sadık kalarak, çıkarırken cildinizi tahriş etmezsiniz ve aynı görünüme sahip olursunuz.