Vicks Nasıl ve Nerede Kullanılır

Her ecza dolabının vazgeçilmezi, burun tıkanıklıklarımızın yegane tedavisi olan buharlaşan naneli mali kremi hepimiz yakından tanıyoruz. Sadece burnumuzu açmak için kullanmıyoruz. Eğer ağrıyan eklemlerinize sürerseniz rahatlatır, göğsünüze sürerseniz tüm mukusu temizler. İçeriğinde bulunan kafur, okaliptüs yağı ve mentol adeta harikalar yaratarak rahat bir uyku çekmenizi sağlar. Kronik öksürükler ve ciğer sızlamaları birkaç gün içinde tarihe karışır.

Bu içeriğimizde, sizlere bu mucize kremin başka hangi alanlarda ve ne şekillerde kullanılabileceğini anlatıyoruz.

Kulak ağrıları

Basit bir soğuk algınlığı veya kulak tıkanıklığı veya iltihabı gibi birçok farklı sorundan dolayı kulaklarda ağrı meydana gelebilir. Hatta uyumak bile imkansız hale gelebilir. İlaçlar etkisini gösterir ancak ağrı uzun sürerse ilacın etkisi geçer ve yine ağrıyla uyanırsınız. Eğer bir parça pamuğu Vicks’e batırıp ardından kulağınıza yerleştirir ve öyle yatarsanız, kulak ağrınız geçecek ve bir daha kolay kolay ağrımayacaktır.

Topuk çatlakları

Çatlayan topuklar bırakın ayakta durmayı bile oldukça zor bir hale getirir. Eğer özen göstermez ve ihmal ederseniz durum daha da ciddileşerek yaralara ve kanamalara dönüşür ve hayatınızı iyice zorlaştırır. Ayaklarınıza Vicks ile masaj yapın ve sabah uyandığınızda ayaklarınızı sıcak suyla yıkadıktan sonra poza taşıyla ovarak ölü deri tabakasını ortadan kaldırın, böylece çatlayan topuklarınız birkaç günlük tekrarın ardından eski yumuşacık haline geri dönecektir.

Ayak mantarı

Özellikle tırnaklara ciddi zarar veren ayak mantarı bir kere yerleştikten sonra oldukça zor geçen bir sorundur ve piyasadaki ayak mantarı ilaçları hiç de ucuz cinsten değildir. Vicks ile mantar bulunan bölgeye günde birkaç kere uygulayarak 2 hafta boyunca tekrarlayın. Ayak mantarınız kaybolacaktır.

Böcekleri ve Hayvanları Uzak Tutun

Bizler için mentol kokusu oldukça çekici ve ferahlatıcı olsa da aynı şey böcekler için geçerli değil. Mentol kokusu böcekleri uzak tutmak için harika bir yöntemdir. Evinize böceklerin girdiği yerlere Vicks sürerseniz zaman içerisinde böceklerin kaybolduğunu göreceksiniz. Aynı şekilde bahçenizin çit kenarlarına veya hayvanların sıklıkla zarar verdiği alanlara Vicks sürerek onları mobilyanızdan ve diğer eşyalarınızdan uzak tutabilirsiniz.

Baş Ağrıları

Uyumanız gerekiyor ama baş ağrınız bir türlü size müsaade etmiyor mu? Vicks ile şakaklarınıza ve alnınıza masaj yaparak oldukça kısa bir süre içerisinde ağrıyı geçirebilir ve mışıl mışıl uyuyabilirsiniz. Ayrıca burnunuzun altına da biraz sürerek bol bol içinize çekin ve sinüsleriniz açılsın. Daha rahat nefes alınca uykuya dalmak artık bir sorun olmayacaktır.

Kas Ağrıları, Küçük Yara ve Kesikler

Spordan sonra yaşadığınız kas ağrıları için sorunlu bölgeyi Vicks ile güzelca ovalayın ve etrafına sıcak kuru bir havlu sarın. Tüm ağrı kaybolacaktır. Ayrıca vücudunuzdaki küçük yaralar ve hafif kesikleri de aynı kremi kullanarak kolaylıkla tedavi edebilirsiniz. Yaranın veya kesiğin üzerine ince bir tabaka halinde sürün ve emilmesini bekleyin. Sadece bu kadar!