Eşinizin İlerde Nasıl Bir İnsan Olacağını Gösteren 5 Önemli Sinyal

Belki şu an yeni bir ilişkinin başlangıç noktasındasın ve karşındaki insanın en iyi, en özel, en değerli insan olduğunu düşünüyorsun. Ama çoğu zaman o baştaki hissettiğimiz süper olumlu duygu sonrasında kalmıyor git gide azalabiliyor. Şu anda hissettiğin o yoğun duygu patlaması senin gerçekleri görmeni engelliyor olabilir. Gerçekleri görmeni sağlayacak bazı sinyallerden bahsettik. Sonu olmayan ilişkilerin 10 özelliği nelerdir?

Yolun başındayken bu sinyallerin farkına varmak en azından sonradan verdiğin emeklerin boşa gitmesini engelleyecektir.

1. Kendini gizliyorsa ve olmadığı gibi davranıyorsa

Şunu hiç unutma etrafındaki insanların ortalamasıdır insanlar. Bugün o beğenmediğin arkadaşlar var ya onların yapısı özellikleri şu anda birlikte olduğun insan da büyük ihtimalle o arkadaşlarına benziyor.

Şu an sadece sana vitrinini gösteriyor böyle ise yolun başında şunu düşünmen lazım eğer ki karşımdaki insan o insanlar gibi olursa ilerleyen zamanlarda ki büyük ihtimalle olacaktır. Ben buna katlanabilir miyim ben buna dayanabilir miyim? sorusunu kendinize sormanız gerekir.

2. Seni hemen hayatının merkezine aldıysa

Bazı insanlar da tanışır tanışmaz resmen uçuşa geçer. O andan itibaren belki birkaç gün içinde iki tarafta birbirinin hayatının merkezi olur. Nerdeyse tuvalete birlikte gidecek hale gelirler ama bu o anda çok romantik, tutku dolu ve inanılmaz büyüleyici gelse bile bu hiç iyi bir şey değildir.

Adım adım ve yavaş yavaş gelişen ilişkiler daha organiktir ve daha uzun ömürlüdür. Bundan dolayı her zaman hayatımızda belli sınırların olması hemen her şeyi teslim etmememiz çok önemli.

Bir anlamda şunu net olarak söyleyebilirim bugüne kadar karşılaştığım insanlarda, birisi seni hayatının hemen merkezine alıyorsa sana inanılmaz yoğun bir tutku gösteriyorsa bu seninle alakalı değildir. Bu aslında o insanın geçmişindeki sevgi eksikliği ya da yarım kalmışlıklarını tamamlama çabası ile alakalıdır. 

Sağlıklı olan tutku yavaş yavaş gelişendir. Başta üst düzey başlayan değildir. Eğer ki böyle bir noktadaysan birazcık yavaşlatmakta fayda var bu bizim için bir uyarı işareti olabilir.

3. Söylediği ile davrandığı bir değilse

Bütün insanlar çok güzel konuşur iş uygulamaya geldiği zaman dünya üzerinde vaat ettiğini sağlayabilmiş ne bir insan vardır ne de bir ideoloji vardır. Elbetteki her insan söylediği kadar mükemmel olmayabilir ama bazı insanlarda bu aralık çok daha açıktır farklıdır.

Şimdi sen beraber olduğun insanla buluştuğun anda yazıştığın anda dünyanın en iyi aşığı en fedakar insanı. Ama iş davranışlar noktasına geldiği zaman orda işler değişiyor.

Böyle şeyler bizim için müthiş ipucudur. İnsanların söylediklerine değil davranışlarına bakmalısın. Yolun başında çok güzel anlatsa da davranışı aksini söylüyorsa sen her zaman davranışını ciddiye almalısın.

4. İlişkinin başından itibaren seni çok fazla kıskanıyor ve kısıtlıyorsa

Özellikle geçmişinde biraz sevgi ve güven eksikliği yaşamış insanlarda daha fazla oluyor bu. Bu insanlar karşılarına çıkan erkekte kıskançlık, aşırı kontrol çabaları gördüğü zaman çok böyle içindeki deponun dolduğunu hissederler. Ve aradığı aşkın ilişkinin bu olduğunu düşünürler.

Ama bir insan daha yolun başındayken aşırı kıskançlık gösteriyorsa ya da bir şekilde her şeye karışıyorsa şunu giymeyeceksin şunu yapmayacaksın, şununla görüşmeyeceksin ki bazı erkeklerde vardır ki daha ilişkinin bir ayında kocaman bir listeyle gelir.

Görüşülecek insanlar, görüşülmeyecekler. Annenle babanla bile görüşmeni engelleme noktasına gelebilirler. Bir arkadaşından haz etmez der ki onu hayatından çıkartacaksın. Instagramının şifresini vereceksin gibi gibi.

Böyle bir durumda eğer yoğun bir sevgi eksikliğin varsa geçmişte bu ilgi ve kontrol tavırlarını kıskançlığı sevgi zannedebilirsin. Ama ilerleyen zamanlarda hayatını cehenneme çevireceğinin ipuçlarıdır bunlar.

5. Onun yanında rahat olamıyor kendin gibi davranamıyorsan

Bir ilişkinin başlangıcında herkes karşı tarafa birazcık vitrin tarafını gösterir. Ama aradan bir iki ay geçtiğinde sen karşındaki insanın yanında bir türlü kendin olamıyorsun rahatlayamıyorsun, hep bir şekilde ona kendini beğendirme çabası içerisinde hissediyorsan burda bir sorun olabilir.

Ama bir ilişkinin en güzel tarafı o insanın yanında bir şekilde kendini saklamadan tamamen kendin olabilmek. Düşünsene bir iki sene geçmesine rağmen rahat bir şekilde davranamıyorsun o insanın yanında bu uzun sürede sorun çıkaracak ilişkilerin sinyallerinden bir tanesi.

Sizlere sonu olmayan ilişkilerin en temel 5 özelliğini listeledik. Düşüncelerinizi yorum bölümünden gönderebilirsiniz.