Araştırmalara Göre Bu Bitki Kanseri ve Şeker Hastalığını Yeniyor

kanseri ve şeker hastalığını yeniyor

Kabakgiller familyasına ait olan Kudret Narı bitkisiyle ilgili yapılan araştırmalara göre kansere ve şeker hastalığına karşı çok iyi geldiği ortaya çıktı. Farklı bir çok hastalığa da iyi gelen bu bitkinin nasıl tüketildiği çok önemli.

Sebze insülin olarak bilinen kudret narı bitkisi, Latin Amerika, Afrika ve Asya da çok sık tüketiliyor. Şeker hastalarının kan seviyesini düşürüp normal seyirde tutmayı başaran bu bitki uzak toplumlar tarafından bilinçli bir şekilde tüketiliyor.

Şeker Hastalığına Nasıl İyi Geliyor?

Kudret narının çayı içerdiği yüksek antioksidan sayesinde kandaki şeker seviyesini düşürüyor. İçtiğimiz normal çay gibi düzenli olarak tüketenler insülin dirençlerinin arttığı yönünde söylemler var. Tabi daha çok tip 2 diyabetli hastalar için önerilmektedir.

Yapılan araştırmalar sonucunda kudret narı glikoz metabolizmasına ulaşarak bağışıklık problemlerine de çok iyi geliyor.

Kansere Nasıl İyi Geliyor?

Kanser günümüzde en çok korkulan hastalıklardan biri ve yaygınlığı artmaya başladı. Hastalıkları veren de şifasını verecek olan da O’dur. Birçok araştırma sonucuna göre kudret narında kanserin yapısına karşı özellikler içerdiği anlaşılmıştır. Kanser hücrelerinin gelişmesini önleyen nadir bitkilerdendir.

Sigara ve kötü hava koşullarında vücudumuzda biriken zehirli maddelerin temizlenmesini de sağlayan Kudret narı, bağışıklık sistemini onarır ve daha güçlü bir yapıya kavuşturur.

Kudret Narının Yan Etkisi Var mı?

  • Kudret narı düşük riski oluşturabileceğinden hamileler için önerilmez.
  • Uzun süre kudret narı çayı içerseniz karaciğerlerinizdeki enzim seviyesi artabilir. Azı karar, çoğu zarar.
  • Çocuklar için doktor kontrolünde kudret narı çayı tüketilmelidir.
  • Çok sık tüketilmemelidir.

Kudret Narı Çayı Nasıl Yapılır?

Kudret narı birçok aktarda bulunuyor, taze olmasına dikkat edin. Toz halinde alacağınız kudret narını 1 litre kaynar suyun içine 1 veya 2 yemek kaşığı olarak atın. 5-10 dakika arası demleyin ve için. Afiyet ve şifa olsun.