Bacaklarınız İncecik Olsun. Uykudan Önce 3 Dakika Ayırın Yeter

Amerikalı bir sporcu eğitmenin geliştirdiği bu hareketler sayesinde bacaklarınızı incecik yapmanız artık çok kolay. Eğitmen hangi hareketleri nasıl, nerede ve ne kadar sürede yapmanız gerektiği konusunda çok net bilgiler vermiş.

1. Üst Baldırı Nasıl İnceltirsiniz

  • Egzersiz yeri: Yatağınız
  • Egzersiz süresi: 3 dakika yeterli
  • Ne zaman uygulamalısınız: Sabah uyandığınızda veya uykudan önce.
  • Ne sıklıkla yapılmalı: Her gün

Nasıl uygulanır?

Sırt üstü yatar pozisyondayken kollarınız yatağa değecek şekilde durun. Bacaklarınızı 90 derece açıyla havaya dikin. Bu 90 derece açıyı uygularken dizlerinizi bükmeyin. Ayak parmaklarınızı da sivri bir şekilde yukarıya dikmeye çalışın. Şimdi sırayla dizlerinizi kırın ve tekrar eski haline geri getirin. Dengenizi kaybetmemeye dikkat edin.

Her bacak için 10 kez uygulayabilirsiniz. Hareketi doğru yapıp yapmadığınızı kaslarınızın yanıp yanmadığından anlayabilirsiniz. Dizlerinizi bükme işlemini yapmadan önce 90 derecelik açıyla 5 saniye kadar dik durmaya gayret edin.

2. Kalçanızın altını nasıl inceltirsiniz?

Hareketin canlı görseline bakarak fikir edinebilirsiniz.

Bu hareket 2 kısımdan oluşuyor.

Hareketin ilk görseli yukarıda gördüğünüzdür, diğeri ise aşağıdakidir. 1.harekette sırt üstü yatıp yine elleriniz yatağa değecek şekilde uzanıyorsunuz. Daha sonra bacaklarınızı 90 derecelik açıyla yukarıya dikiyorsunuz fakat ilk egzersizden farklı olarak ayaklarınızı yukarı doğru dikmenize gerek yok. Ayaklarınız yere basar gibi durabilir.

Pozisyonumuzu koruyarak dizlerimizi kırma işlemine geçebiliriz sırasıyla dizlerimizi kırıyoruz ve ayak parmaklarınızın bedeninizde dönük olmasına dikkat ediyoruz. Her bacak için 10 tekrar yeterlidir.

Hareketin ikinci görselinde ise yatağa egzersizimiz biraz farklı, sırt üstü uzanıp kollarınızı yatağa değdirin. Daha sonra bacaklarınızı kaldırın ve dizlerinizi biraz bükmeye çalışın tıpkı görseldeki gibi. Kalçalarınızı hafif kaldırarak bacaklarınızı birlikte 20 defa kaldırın ve indirin. Kalçanızın da bacaklarınızla birlikte kalkmasına dikkat edin ancak beliniz oynamamalı.

Hareketi doğru yaptığınızı baldırlarınızda yanma hissederek anlayabilirsiniz.

3. Üst Baldırın iç kısmını İnceltmek

Hareketin nasıl yapıldığına dair hareketli görsel aşağıdadır.

Sırt üstü yatmak suretiyle bacaklarınızı havaya dikin ve sağ bacağınızı sol bacağınızın üstüne getirin. 2 bacağınızın da gerilmesi çok önemli. Görsele bakarak hareketin nasıl yapıldığını görebilirsiniz, bacaklarınız üst üsteyken dizlerinizi yanlara doğru açmanız gerekiyor. Açtıktan sonra tekrar aynı pozisyonda havaya dikin.

Bu harekette önemli olan bacaklarınızın gergin olmasıdır. Sağ bacağınız üstteyken 10 tekrar, sol bacağınız üstteyken 10 tekrar yaparak hareketi sonlandırabilirsiniz.

Bu bacak hareketleri sayesinde basenlerinizin zayıfladığını kısa süre içinde fark edebilirsiniz. Her gün 3 dakikanızı ayırarak uygulamanız sonuç almanız için yeter de artar bile.

İçeriğimizi faydalı bulduysanız yorum yaparak bize destek olabilirsiniz, sizler için harika paylaşımlar yapmaya devam edeceğiz.