Bağışıklık Sisteminizi Bu Tarifle Güçlendirin ve Bir Daha Hasta Olmayın

Mevsim değişimlerinde sık sık hasta oluruz. Değişen havaya uyum sağlayamayan vücudumuz hasta olmaya meyillidir. Özellikle bu değişim dönemlerinde hasta olmayı önlemek için biraz takviyeye ihtiyacımız oluyor.

Kimyasal besin takviyelerinden bahsetmiyoruz. Doğa ana tüm ihtiyaçlarımızı giderme konusunda mükemmel bir iş çıkartıyor. Eğer hangi malzemeleri kullanacağımızı bilirsek yaşayacağımız hayatın sağlıklı olmaması için hiçbir şey yok.

Çocuklarda ve yaşlılarda hastalıklar daha sık ortaya çıkar çünkü vücut direnci nispeten daha zayıftır. Size vereceğimiz bu tarif sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ve en son ne zaman hasta olduğunu unutacaksınız. Bu tarif, soğuk algınlığı, grip, boğaz ağrısı gibi can sıkıcı tüm sağlık problemlerinin giderilmesinde size yardımcı olacak.

Malzemelerinden biri olan zencefil güçlü bir antioksidandır ve özellikle kalp damar rahatsızlıklarına, hamilelikteki bulantıya ve araba, deniz tutmalarına iyi gelecektir.

Diğer malzememiz bal ve balın anti mikrobik özellikleri boğazınızdaki kaşınma, ağrı ve şişmeleri iyileştirecektir. Bu tarifin tüketilmesinden 30 dakika sonra mucizelerini hissetmeye başlayacaksınız. Gelin beraber bu tarifin tüm faydalarını ve nasıl hazırlayacağınızı anlatalım.

Malzemeler

  • El içiniz kadar büyüklükteki bir zencefil kökü
  • 2 bardak bal
  • Vakumlu kapaklı cam saklama kapları
  • İki katlı tencere
  • Termometre

Hazırlanışı

Balı iki katlı tencerenin üst kısmına ve alt kısma da su koyun. Zencefili güzelce rendeleyin ve balın içerisine ekleyin. Su kaynadıktan sonra balın derecesi 185 dereceye ulaşana kadar termometreden takip edin ve bu sıcaklığı 10 dakika koruyun. Ardından, zencefili süzün ve saklama kaplarına alın. Aç karnına bir tatlı kaşığı sabah ve yatmadan önce bir tatlı kaşığı tüketerek sağlığınıza daha hızlı kavuşabilir ve hastalıkları engelleyebilirsiniz.