Banyonuzu 1 Dakika İçinde Tertemiz Yapan Mükemmel Bir Yöntem

banyoyu 1 dakika içinde temizleyen yöntem

Klozet sararması her evin problemi. Peki nasıl tertemiz yapılır? Temizlik yapmaktan daha iyi bir şey varsa, o da temizliği hızlı bitirmemize yardımcı olacak temizlik malzemeleridir. Bugün size farklı bir temizlik tekniğinden bahsetmek istiyorum. Bu yöntem çok etkili ama uygularken evinizin pencerelerini açık tutmanız gerektiğini en baştan söyleyim. Çok etkili olduğundan evin bol bol hava alıyor olması çok önemli.

Hadi gelin 1 dakikada kirlere kök söktüren yöntemimiz neymiş bir bakalım.

Mucizemizin adı Amonyak ve Hidrojen peroksit. İsimleri biraz yabancı gelebilir ama eczaneden kolaylıkla temin edilebilir. Peki nereleri temizleyebiliriz bu malzemelerle? Tabiiki hemen anlatayım…

1. Hidrojen Peroksit, Anti-Mikrobiyaldir

yaraları dezenfekte etmek

Hidrojen peroksit, elimiz kesildiğinde, yaralandığımızda mikropları öldürür ve hızla yaralı bölgeyi tedavi etmeye yardımcı olur. Evimizin ilk yardım dolabında bulundurmamız gerekir. Peki sadece yaralar mı tabii ki hayır.

Hidrojen peroksit aynı zamanda fayans aralarının beyazlamasına ve tencere ve halıların derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur. Çıkmayan sarı lekeleri de çok iyi temizler.

2. Amonyak, Pası Kiri Derinlemesine Çözer

klozet öncesi sonrası

Evde kullanabileceğiniz amonyaklar klozet kenarlarında biriken sarı lekeleri temizlemekte çok etkilidir. Ancak burası çok önemli: el, yüz ve göz gibi bölgelere kesinlikle değdirilmemelidir. Bu yüzden Amonyak diğer kimyasallarla asla karıştırılmamalıdır.

Hatırlatma

Amonyak kullanmadan önce evinizdeki tüm pencereleri açık tutun. Bir maske ve eldiven kullanmadan amonyak ile temas kurmayın. Klozete, lavaboya veya küvete uyguladıktan hemen sonra önlem amaçlı oradan uzaklaşın. Başka bir odaya veya balkona çıkabilirsiniz.

Amonyak genellikle o bölgeyi 1 dakika içinde temizler ama yinede içeri girmeden önce biraz beklerseniz çok daha iyi olur.

Bu içeriğin faydalı olduğunu düşünüyorsanız yorum yaparak bir teşekkürü çok görmeyin. Sizlere her zaman en kaliteli bilgiyi ulaştırmaya devam edeceğiz.