Baş Ağrısına Sebep Olan 4 Saç Modeli

Baş ağrısı genellikle stres, tansiyon, migren ve havanın o günkü durumuna göre nüksediyor ola da aslında saçımızı nasıl topladığımız da başımızın ağrısıyla ilgilidir. 5 saç modeli var ki yapmanız durumunda baş ağrısıyla karşılaşmanız kaçınılmazdır.

Lafı çok uzatmadan hemen o saç modellerini size anlatayım..

Baş Ağrısına Sebep Olan 4 Saç Modeli

1. At kuyruğu

at kuyruğu

Çok sık tercih edilen toplama şekillerinden biridir. Ama saç diplerimizde çok hassas sinirler bulunduğundan saçımızı at kuyruğu olarak topladığımızda o sinirler uyarılır ve baş ağrısı meydana gelir.

2. Bandanalar

bandana

Uzun süre bandana takmamaya çalışın. Özellikle de kafamıza dar gelen bandanaları takmak ciddi baş ağrıları yaşamamıza sebep olabilir. Dar bandanalar baş ağrılarının oluşmasına sebep olan gizli etkenlerdendir.

3. Sıkı yapılan saç örgüsü

saç örgüsü

En sık yapılan hatalardan biri de örgüleri sıkıca yapıp bütün gün baş ağrısı çekmektir. Özellikle de çocuklara örgülü saç yaparken çok sıkı olmamasına dikkat edilmelidir. Baş ağrısı yaşayan birçok öğrencide örgülü saçtan dolayı o ağrıyı yaşadığı gözlenmiştir.

4. Postij / Kaynak

Postij (kaynak) birçok kadının saçını uzatmak adına yaptırdığı işleme denir. Postij yapmak istediğiniz uzunlukta saça sahip olmanıza yarar belki ama beraberinde baş ağrısına da sebep olacaktır. Baş ağrısının dışında boyun ağrısına da sebep olduğu söylenir.

İnsan kendi saçını daha kolay taşır çünkü her saç teli beynimiz tarafından kayıt edilmiştir. Ama postij tıpkı başımızda fazladan taşıdığımız bir eşya gibi yük olur. Bu da baş ağrısı ve boyun ağrısına sebep olmaktadır.

Saç modellerinin sebep olduğu baş ağrısı nasıl geçer?

  • Ağrı hissettiğiniz bölgeye elinizle nazik dokunuşlarla masaj yapın. Ve derin nefes almaya çalışın.
  • Tokanızı çıkartın.
  • Saç derinizi çok fazla çekmeyen toplama şekilleri düşünün. Gevşek bir topuz veya at kuyruğu yapabilirsiniz. Veya daha kısa saç modeli düşünebilirsiniz.
  • Yeterince uyuyun. Uyumak saç derisindeki sinirlerin gevşemesine ve orada meydana gelen kasılmaların eski normuna dönmesine neden olur.

Siz saç modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Ağrıyı göze alıp saç modeli yapmak sizce ne kadar mantıklı? Yorum bölümünden görüşünüzü paylaşın.