Bir Erkeğin Sizi Sevip Sevmediğini Gösteren Belirtiler

Hayatınızda bir erkek varsa ya da hayatınızda olmasını istediğiniz bir erkek varsa, onun sizin hakkınızda ne hissettiğini merak ediyorsunuzdur. Neyse ki, ister ona aşık olun, ister sadece arkadaş olarak kalmayı umuyor olun, onun sizin hakkınızda ne düşündüğünü anlayabileceğiniz bir kaç ipucumuz var. Bir erkeğin sizi sevdiğini gösteren belirtileri nelerdir hadi gelin birlikte bakalım.

Bir Erkeğin Sizden Hoşlanıp, Sizi Sevdiğini Gösteren Belirtiler

1. Yanındayken seninle göz teması kurup kurmadığına bak. Size baktığını fark ederseniz, bakışlarına bir gülümsemeyle karşılık verin. Başka yere bakmazsa, sizinle ilgileniyor demektir, özellikle de gülümserse.

2. Çevrenizde gülümsemesine dikkat edin. Birinden hoşlandığınızda, yakınlarındayken gülümsersiniz. Etrafında olduğun adam seni görür görmez her zaman gülümsüyorsa, bu sana aşık olduğu anlamına gelebilir!

3. Aynı davranışı yapıp yapmadığına bakın. Bir erkekle konuşuyor veya arkadaş ortamında beraberseniz, yüzünüze veya saçınıza her dokunduğunuzda, onun da aynı şeyi yaptığını fark edebilirsiniz. Bir başkasının davranışını bilinçaltında yansıtmak, karşıdakinden etkilendiğimizin bir işaretidir, bu davranış onun size aşık olduğuna dair iyi bir ipucu olabilir.

4. Vücudunun ve ayaklarının size dönük olup olmadığını gözlemleyin. Farkında olmadan sevdiğimiz insanlara yönelme eğilimindeyiz ve sevmediğimiz insanlardan uzaklaşırız. Söz konusu adamla konuşurken vücudunu sana mı yoksa senden uzağa mı çevirdiğine dikkat et.

5. Etrafınızdayken gergin mi yoksa garip mi göründüğünü kendinize sorun. Bazen erkekler birinden hoşlandıklarında biraz utangaç olabilirler. Bir erkeğin kızardığını, kekelediğini veya etrafta dolaşırken sessizleştiğini fark ederseniz, bu utangaç tavırların size aşık olduğunu gösterdiğini söyleyebiliriz.

6.Size dokunmak için bahane bulup bulmadığına bakın. Bir erkek sık sık kolunuza veya omzunuza dokunuyorsa veya fiziksel olarak size yakın olabileceği nedenler arıyorsa, sizi seviyordur. Ancak, hassas bir insan olabilir, bu nedenle diğer insanlara böyle davranıp davranmadığına dikkat edin. Tek kişi sensen, muhtemelen aşıktır.

7. Sizi sosyal medyada takip edip etmediğini kontrol edin. Bir erkeğin gönderilerinizi sürekli olarak beğendiğini veya sizi birden fazla sosyal medya platformunda takip ettiğini fark ederseniz, bu sizden hoşlandığı anlamına gelebilir! Tabii ki, sosyal medya kelebeği ise, hiçbir şey ifade etmeyebilir, ancak süper aktif değilse, seninle ilgilendiğinin iyi bir işaretidir.

8. Size birdenbire mesaj atıp atmadığına bakın. Bir erkek size sebepsiz yere mesaj atarsa, bu onun aklında olduğunuzun kesin bir işaretidir – ve size karşı hisleri olduğu anlamına gelebilir.

9. Size hediye verip vermediğini veya sizin için bir şeyler yapıp yapmadığını izleyin. Erkekler genellikle duygularını sözlerinden ziyade eylemleriyle ifade ederler. Size “sırf bunun için” küçük bir hediye verirse veya size yardımcı olacak nedenler ararsa, bu sizinle daha yakın bir ilişki istediğinin bir işareti olabilir.

10.Seninle dalga mı geçiyor yoksa iltifat mı ediyor. Erkekler genellikle sevdikleri kişiyi nazikçe kızdırırlar, ancak aynı zamanda iltifat da edebilirler. Bununla birlikte, bazı erkekler tüm arkadaşlarıyla dalga geçerken, size iltifat konusunda cömert davranıyorsa sizi sevdiğinin bir işaretidir. Tabi etrafınızdaki davranışlarının farklı olup olmadığını görmek için diğer insanlara nasıl davrandığına dikkat edin. Bu davranışı sadece sana özelse, bu seninle ilgilendiğinin iyi bir işaretidir.