Kızının Fotoğrafını Çeken Anne, Dikkatli Bakınca Eli Ayağına Dolandı

Amerikalı bir anne her yıl kızının okula başladığı ilk gün fotoğrafını çekerek yıllar içinde ne kadar büyüdüğünü görmek istiyordu. Okula gitmeden önce kızı Brooke’in poz vermesini istedi ve fotoğrafı çektikten sonra çığlıklarına hakim olamadı. Sebebi ise fotoğraftaki küçük ayrıntıda saklı…

Çektiği bu fotoğrafın Dünya’nın dört bir yanına ulaşacağından habersiz olan Laura’nın zaten böyle bir şeyi tahmin etmesi beklenemezdi. Onun tek amacı çocuğunun gelişimini gözlemlemek ve yıllar içinde çektiği fotoğrafları slayta dönüştürmekti.

Brooke ve ailesi kısa süre önce Auborn eyaletine yeni taşınmışlardı. Daha önce şehir merkezinde lüks bir dairede oturduklarından her yıl okul öncesi fotoğrafını evin içinde çekiyordu. Bu yıl etrafı ormanla kaplı yeni evlerinde oturdukları için Brooke fotoğrafı bahçede çekilmek istedi. Ama daha sonra bu kararından dolayı pişman olacağını nerden bilsin…

Brooke başarılı bir öğrenciydi ve okula hiç geç gitmezdi. Yakın arkadaşı onun gelmediğini farkettiğinde ters bir şeyler olduğunu düşündü. Daha sonra arkadaşları arasından birisi Brooke instagramda bir fotoğraf paylaşmış herkes baksın dedi ve bütün arkadaşları çok şaşırdı..

Brooke okula dönüş karesi olarak bu fotoğrafı paylaşmıştı

Dilerseniz bir de fotoğrafın çekilme anının karesini görelim

Lauren kızının fotoğrafını çekmek üzereyken bir an duraksadı ve bir şeylerin hareket ettiğini fark etti. Şaşkınlıktan ağzı açık kalmıştı…

Brooke tam bitişiğindeki ağacın üstünde duran kocaman yılanı görmemişti. Lauren de zaten birkaç fotoğraf çekiminden sonra görmüş ama kızını tehlikeye atmamak için önce belli etmemeye çalıştı. 

Lauren olayı şöyle anlattı: “Brooke çabuk buraya gel diye seslendim yanıma geldiğinde ona yılanı gösterdim ve çığlık atmaya başladık. İkimizde yılandan çok korkuyorduk Brooke küçükken bir yılan tarafından ısırılmıştı ve yılan bizim fobimiz haline gelmişti.”

Gördükleri yılan türü oldukça tehlikeli olan çıngıraklı yılanmış. Bu yılan tarafından ısırılırsanız kısa süre içinde panzehir için hastaneye gitmeniz gerekir. 

Fotoğrafa yakından dikkatli bakarsanız Brooke ısırılmak üzereymiş yılanın ona doğru süzüldüğünü görebilirsiniz.

Bu konudan çıkarmamız gereken fikir

  • Ağacın yanında fotoğraf çekilirken mutlaka farklı bir canlı var mı diye kontrol edilmeli
  • Ağaç kenarlarında ve dallarında bu tür canlıların yaşadığına dair fikrin oluşması
  • Kamp alanlarında özellikle çok dikkat edilmesi gerektiği fikrini belirtebiliriz

Siz Brooke yerinde olsaydınız ne yapardınız? Size yönelmiş ısırmaya niyetli bir yılandan kılpayı kurtulduğunuzu düşünün. Düşünün dedim ama düşünmesi bile kötü.. 🙂

Daha önce yılanla ilgili anısı olan varsa yorum bölümünden bizimle paylaşabilir. Keyifle yorumlayacağımızdan emin olabilirsiniz.