Mutlaka Uzak Durmanız Gereken Yağ

Reklam piyasası maalesef zararlı ürünleri bizlere çok faydası varmış gibi sunmak gibi acımasız bir görev edinmiştir. İnsan sağlığının bu kadar önemini yitirdiği günümüzde sizlere en doğru ve faydalı sağlık paylaşımlarını hazırlamayı görev edindik.

Bizleri takip ederek sağlığınız hakkında birçok faydalı bilgi öğrenebilirsiniz. Şimdi gelelim sağlığımıza iyi gelmeyen bu yağa…

Soya fasulyesi yapılan bilimsel çalışmalara göre insan sağlığına faydalı olmayan besin sınıfının başında diyebiliriz. Özellikle yağı bu anlamda kullanılmamalıdır. Her ne kadar bu kadar kritik bir listede yer almasına rağmen reklam piyasasında bunun önüne geçilebilmiş değil çok faydalı bir besinmiş gibi pazarlanmaya devam ediyor.

Cinsel hormonların bozulmasına yol açan bu yağın bir diğer kanıtlanmış zararı da çocukların erken ergenlik dönemine girmesine yol açmasıdır. Büyüklerde ise durum çok farklı değil bu yağ steroid hormonunun üremesini hızlandırdığından Alzheimer olma riskiniz çok yüksek. Son günlerde birçok kişide unutkanlık başladı bunun sebebini hiç merak ettiniz mi?

Genetiği değiştirilmeyen ürün neredeyse bulmak zor. Ancak soya fasulyesi üzerinde bu işlemi çok daha belirgin yaptıklarından çarşıda pazarda organik bir soya fasulyesi bulmak neredeyse imkansızdır.

Bu uyarımızı dikkate alarak soya fasulyesi yememeniz durumunda sağlığınızdaki gelişmeleri doktorunuz kontrolünde gözlemlerseniz farkı muhakkak göreceksinizdir.