Bu 7 Beden Dili Sayesinde Her Ortamda Çok Sevileceksiniz

beden dili örnekleri

İnsanlar olarak etkileşimi, eğlenceyi, birbirimize destek olmayı, konuşmayı ve paylaşmayı çok seviyoruz. Ama bazı davranışlar var ki bizi toplum içinde bize artılar kazandırabilir. Bu yazının sonunda öğrendiklerinizden bir tanesi bile aklınızda kalırsa bir gün mutlaka size faydası dokunacaktır.

Hazırsanız işinize çok yarayacak beden dili örneklerine geçelim.

1. Vücut diliniz aynı olsun

Etkilemek, dikkat çekmek veya toplumda saygı görmek istiyorsanız, konuştuğunuz kişinin beden dilini gözlemleyin ve taklit etmeye çalışın. Araştırmalar, bu davranışın rahatlık göstereceğini, güveni güçlendireceğini ve sizinle konuştuğunuz kişi arasında bir ilişki kurulmasına yardımcı olacağını kanıtlıyor.

2. Avuç içinizi göstererek konuşun

avuç içini göster

İnsanları etkilemek için kullanabileceğiniz birkaç vücut dili var ancak çok az kişi birkaçına hakim. Avuç içlerimizle konuşmak bunlardan bir tanesi. Eğer avuç içlerinizi göstererek konuşursanız bu karşı taraftan güvenilirlik ve dürüstlük olarak algılanır.

3. Güçlü gözükmek isterseniz ellerinizi belinizde toplayın

Fotoğrafta gördüğünüz kadının duruşuna güç pozu denir. Toplum içinde bu şekilde gezecek haliniz yok tabii ama bazen bu duruşa siz veya bulunduğunuz ortamın ihtiyacı olabilir. Bazen tek başınızayken ayna karşısında bu şekilde durmanız kendinize olan güveni arttırır.

Ellerinizi belinize koyun ve başınızı kaldırın, duruşunuzu düzeltin ve yüzünüzde kocaman bir gülümseme oluşturun!

4. İnsanları övün veya takdir edin

insanları övün

Birinin kibar, zeki veya güzel görünüp görünmediğini bilmesi önemlidir. Sadece kibar bir intiba bırakmak için değil, diğer insanlar hakkında söyledikleriniz sizin hakkınızda ne düşündüğünü etkiler.

Bu yüzden insanları övmek ya da takdir etmek size asla bir şey kaybettirmez. Her insan başarısının bilinmesini ve alkış almasını ister. Bu konuya dikkat ederseniz toplumun sevgisini daima kazanırsınız.

5. Eğer gerginseniz sakız çiğneyin

Bu birçok insan tarafından bilinebilir. Sakız çiğnemek gerginliğinizi gizler, duygularınızı örter ve bir ortamda insanların ne hissettiğinizi bilmesini istemiyorsanız ağzınıza bir sakız atın ve gerisini düşünmeyin. Bu  aynı zamanda sizi stresten uzaklaştıracak ve beyninizde kan akışını artıracaktır.

6. Dikkat çekmeye ihtiyacınız varsa kırmızı giyinin

Bir kalabalığın içinde öne çıkmak ve tüm gözlerin üstünüzde olmasını istiyorsanız, gardırobunuza kırmızı kıyafetler eklemeye başlayın. Araştırmalara göre, kırmızı giyinmek özellikle duygusal bağlamda dikkat çekmek isteyenler için harika bir araç.

7. Alnın ortasına bakarak göz teması kurun

Konuşurken insanların gözüne bakmak çok önemlidir çünkü bu durum iletişim sırasında samimiyet ve dürüstlük gösterir.

Ancak bazı insanlar utandıklarından dolayı göz teması kurmayı çok rahatsız edici bulurlar. Bu çok normal insanların gözüne bakarak konuşmak zorunda değilsiniz, göz teması kuruyormuş gibi yapmak için konuştuğunuz kişinin alnının ortasına bakın. Böylelikle onlar gözlerine baktığınızı düşünecek ve alnınıza baktığınızı asla anlamazlar.

Evet bir yazımızın daha sonuna geldik, içeriğimizi faydalı bulduysanız yorum yaparak bize destek olabilirsiniz.

Sağlıkla ve hoşçakalın.