Dilenci Çocuk Arabaya Yaklaşıp Bozukluk İsteyecekti ki…

Zengin insanların bir kısmı fakir insanlara güvenilmeyeceğini düşünür ve onlara yüksekten bakmayı tercih eder. Sokaklarda evsiz ve yardıma muhtaç olduklarını görseler dahi yardımda bulunmak istemezler.

Şöyle bir gerçek var ki, durumu zenginlere göre daha orta seviyede olan insanlar zenginlere oranla daha eli açık ve cömerttir.

Onlardan biri Kenya’nın Nairobi şehrinde yaşayan John Thuo adında bir çocuk. Yardıma muhtaçtı ve sokaklarda dileniyordu…

Bir gün Jont Tou, en işlek caddelerden birinde dileniyordu ve bulunduğu cadde olduka işlekti. Kırmızı ışıkta duran araçların yanına gidiyor ve para talep ediyordu. Çoğu zaman ona inanmıyorlar ve hırsız olduğundan şüphelenip camlarını kapatıyorlardı.

Hayat John için hiçte kolay değildi ama John öyle bir şey yaptı ki hem herkese hırsız olmadığını hemde altın gibi bir kalbe sahip olduğunu ispatladı.

John yanaşan arabanın yanına gitti ve tam para isteyecekti ki arabanın içindeki manzara karşısında dondu kaldı…

Aracın içindeki kişi Gladys Kamande’ydi. 32 yaşındaki kadın John’a akciğerlerinin iflas etme noktasına geldiğini, doğru bir şekilde nefes alamadığı için oksijen tüpüne bağlı hayatına devam ettiğini söyledi.

dilenci

John birçok yetişkinin bile idrak edemeyeceği bir davranışta bulundu o anda, “farkına vardı.” Yaşamın ne kadar boş olduğunu, parasız olmanın aslında sağlıksız olmaya göre daha iyi bir seçim olduğunu anladı ve haline şükretti. Arabası olabilir dedi kendi kendine, ancak bir nefesi dahi huzurla alamadıktan sonra her şey anlamını yitirmişti.

Kadının durumuna çok üzülen John göz yaşlarına boğuldu ve gün içinde topladığı bütün parayı  Gladys’e vermek istediğini söyledi. Trafik ışıklarında duran başka bir sürücü bu ana şahit oldu ve John’un ağlayan halinin resmini çekti.

Bu resim internette paylaşıldıktan sonra yayıldı ve yardım etmek isteyenler hem John hemde Gladys’e ulaştılar ve hayatlarını değiştirdiler.

hasta kadın

John sosyal medyada tanınmasının ardından onun taşıdığı bu kalbin sokaklarda yardıma muhtaç gezmesine gönlü razı olmayan bir aile tarafından evlatlık edinildi. Evlat edinen kişi Nissy Wambugu, John’un eğitimi için kolları sıvadı ve okula yazdırdı.

Kendi küçük eylemi büyük olan John, yaptığı bir davranış sayesinde Gladys’in hayatına dokunduğu gibi sıcak bir yuvaya ve iyi kalpli bir aileye sahip oldu.

Dünya’nın John gibi insanlardan öğreneceği çok şey var.

Bu farkındalığın artması için sevdiklerinizle bu içeriği paylaşmayı unutmayın.