Diyetsiz Tığ Gibi Olmanın Formülünü Açıklıyoruz

2 yıl önce diyet yapmak için çaba sarfetmeden çok ilginç bir sonuçla karşılaştım ve bu tamamen tesadüfen oldu. Birazdan aşağıda deneyimlediğim olayı anlatırken lütfen sonuna kadar okuyun çünkü bir noktası bile çok önemli.

Gelin şimdi yaşadığım mucizeyi anlatayım…

6 ay boyunca uyguladığım bu yöntem hakkında sizleri de bilgilendirmek için sabırsızlanıyorum. Şöyle diyebilirim, verdiğim kilolardan o kadar memnunumki bunu diyet yapmadan başarmış olmam ayrıca mutlu ediyor.

Çayı o kadar çok seviyorumki her öğünden sonra çay içmeden duramam. Bir gün çayımın içine limon koymayı denedim, çayım bittikten sonra limonun kabuğunu yiyordum.

Bu şekilde limonlu çay içmem yaklaşık 3 ay kadar sürdü. 3 ayın sonunda tartıya çıktığımda gözlerime resmen inanamadım. 7 kilo verdiğimi gördüm ve beni asıl şaşırtan hiçbir çaba sarfetmemiş olmamdı. Yediğime içtiğime dikkat etmeden 7 kilo vermiş olmak kimi mutlu etmez…

Nasıl bu kiloyu vermiş olabilirim diye düşünürken, çay ve limon karışımı aklımı kurcaladı…

Çayın içine kattığım limon dışında ekstra bir diyet uygulamadığım için, üstelik yediklerime hiç dikkat etmediğim halde kilo vermiş olmamın sebebi çay ve limon diye düşündüm.

Daha fazla zayıflamak istemediğim için bu şekilde çay içmeye ara versemde arada sırada formumu korumak için içiyorum. Çevremdekilerle paylaştım ve onlarda denedi. Birçoğu olumlu sonuç aldı ve kilo verdi.

Limon kabuklarını nasıl kür haline getirebilirim diye düşünürken aklıma harika bir fikir geldi.

Zayıflamak için limon kabuğu formülü

Marketten 1 kilo organik olduğuna inandığım limon aldım. Limonları kabuklarıyla küp halinde doğradım. Cam bir kavanozun içine hepsini koydum.

2 su bardağını cezvede kaynattıktan sonra içine 2 çubuk tarçın ve çok az karanfil ekledim. Su soğuduktan sonra limon kabuklarını koyduğum kavanozun içine soğuttum suyu döktüm ve ağzını iyice kapattım.

Bu yapmış olduğum su sayesinde limon kabuklarının ömrü daha uzun olacak ve 2 ay kadar kullanabilmemi sağlayacak.

Ve artık çay zamanı…

Bu mucize iksiri kullandıktan sonra yediklerime dikkat etmesem de kilo almıyorum. Tatlı , börek, hamur işleri gibi yemekleri gönül rahatlığıyla yiyorum. Yalnızca çok fazla mübalağa etmiyorum. Kilom yerinde sayıyor. Bu da beni çok mutlu ediyor. Başka bir verimi de hazımsızlığa çok iyi gelmesi.

Belki böyle bir usulü daha evvel sınayanlar olmuştur. Benim kazara bulduğum bu usulü herkese öneri ederim.

Çay içeceğim zaman kavanozumdan çıkardığım limonları çayımın içine ekliyorum ve keyifle içiyorum. Böyle yaptığımdan beri kilo almıyorum. Yediğime içtiğime dikkat etmiyorum, hamurişi tatlılar, pasta vs. dilediğim gibi beslendiğim halde aynı kilodayım.

Kulağa hoş geldiğinin farkındayım. Sizde yediklerinize ilk başta dikkat ederek bu çay kürünü deneyebilirsiniz. Kilonuzun yerinde saydığını gördüğünüzde yemek dozunuzu biraz daha arttırabilirsiniz.

Ayrıca bu çay limon kürünün bir başka iyi noktası da bağırsakları çok iyi çalıştırması, unutmadan söylemiş olayım…

Bu yöntemi daha önce deneyenler olmuştur ama sağlık paylaşımları aracılığıyla bende sizlere ulaştırmak istedim.

Sevgiyle kalın.

//Merve Kaplan