Etrafınızda Sizi Olumsuz Etkileyen Arkadaşınızın 7 Davranışı

En iyi arkadaşların, düştüğünüzde sizi kaldırması, başarılarınızı kutlaması ve hayatın getirmesi gereken tüm zorluklar ve eğlencelerde yanınızda olmaları gerekir.

Birçok arkadaşlığın iniş ve çıkışları olur, ancak arkadaşınızın veya çevrenizdeki insanın sizi gerçekten içten içe zehirlediğini nerden anlayabilirsiniz? Eğer etrafınızda bu davranışları sergileyen biri varsa emin olun o sizin için faydalı değildir.

Sizi Olumsuz Etkileyen Zehirli Bir Arkadaşın 7 Belirtisi

1. Her Zaman Kendi Hakkında Konuşur

Zehirli bir arkadaşlığın kesin bir işareti, her zaman kendi hakkında konuşur ve siz dinlersiniz.

Bu senaryoyu düşünün: Arkadaşınız günün ne kadar kötü geçtiğinden yakınıyor ve konuşmaya başlıyor, ancak siz kendi hayatınızda neler olup bittiğini konuşmaya başlar başlamaz, aniden gitmek zorunda kalıyor. Bu hareket size bir yerden tanıdık deldi mi?

Eğer her zaman dinleyiciyseniz ve o her zaman konuşkan ise, sonunda onunla kendi hayatınızdaki sorunlar hakkında konuşamayacağınızı hissedeceksiniz.

2. Sizi Diğer Arkadaşlarıyla Karşılaştırıyor

Sizle birlikteyken, sürekli olarak diğer arkadaşlarının bir şeyleri nasıl yaptığını veya diğer arkadaşlarının sizden nasıl daha iyi olduğu hakkında konuşuyor mu?

Sizi sürekli olarak diğer arkadaşlarıyla karşılaştırıyorsa, sonunda onun standartlarına uymadığınızı hissedeceksiniz. Muhtemelen, onun için bir davranışınızı değiştirseniz bile, yine de “yeterince iyi” hissetmeyeceksiniz.

3. Fazla “Dürüst”

Arkadaşınız size kıyafetleriniz, görünüşünüz veya partneriniz hakkında gerçekten ne düşündüğünü söylediğinde, sadece “dürüst” olmaya çalıştığını söylüyor mu?

Bunu “dürüstlük” olarak göstermeye çalışabilir, ama aslında yaptığı şey, size alttan alttan hakaret etmek.

4. Birlikte Zaman Harcamak Sizi Strese Sokuyorsa

Birlikte vakit geçirdiğinizde, her zaman kibarca ayrılmanın bir yolunu mu arıyorsunuz? Beraber olduğunuzda kendinizi stresli hissediyor musunuz?

Onunla takılmak hassas bir sanat gibi adeta yumurta kabukları üzerinde yürümeye çalışıyorsunuz çünkü ne zaman kırılıp sana kızacağından asla emin olamıyorsun.

Sürekli olarak o arkadaşınızla takılmaktan korkuyorsanız, bu arkadaşlığınızın zehirli olabileceğinin oldukça iyi bir işaretidir.

5. Seni Görmezden Geliyor

Her zaman telefonda konuşmak için zaman ayarlamaya çalışan kişi olduğunuzu düşünüyor musunuz? Sana ihtiyacı olana kadar seninle asla temasa geçmeyecekmiş gibi hissediyor musun?

Böyle bir İlişki için çok daha fazla çaba sarf edersen, çok çabuk tükeneceksin.

Arkadaşlıklar tek taraflı olduklarında eğlenceli değildir, bu yüzden her zaman arkadaşınızın sizi görmezden geldiğini hissederseniz, emin olun bu başarılı bir ilişki değildir.

6. Seni Sürekli Kıskanıyor

Zehirli bir arkadaşlığın bir başka işareti de, arkadaşınızın her zaman sizi kıskanmasıdır.

Her zaman sizin başarılarınız onun başarısızlığı gibi davranır. Bununla başa çıkmak zor çünkü sonunda ona hayatındaki iyi şeyleri söyleyemeyecek hale geleceksin, çünkü kendini seninle kıyaslayacak ve surat asmaya başlayacak.

7. Negatif Enerjiyle Dolu

Zehirli bir arkadaşınız varsa, onun gerçek bir Huysuz virjin olduğunu fark edebilirsiniz – sadece zorlu dönemlerde değil, her zaman .

Bir şekilde her pozitifliği negatife dönüştürmeyi başarıyor ve hayatınızla ilgili her şey hakkında her zaman alaycı oluyor.

Bu önemli bir şey gibi görünmeyebilir, ama onun negatif enerjisi size bulaşmaya başlayacaktır.

Ne yapabilirsin?

Neyse ki, zehirli bir arkadaşlık içinde olduğunuzu düşünüyorsanız yapabileceğiniz birkaç şey var.

İlk olarak, onunla davranışları ve bunun sizi rahatsız ettiği hakkında konuşmaya çalışın. İkinize de fayda sağlayacak şekillerde değişmesi için onu cesaretlendirmeyi deneyin.

İkincisi, eğer hiçbir şey değişmezse, sonunda onunla “ayrılmanız” gerekebilir. Duygusal ve zihinsel sağlığınız için daha iyi olacaksa, kendinizi ilişkiden uzaklaştırmanın zamanı gelmiş demektir.