Evinizde Bağışıklık Güçlendiren İçeceği 5 dakikada Hazırlayın

Evde kendi içeceğinizi hazırlamanın birçok farklı avantajı bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisini içeceğinizin içinde ne olduğunu bileceğinizden dolayı hiçbir katkı maddesinini midenize göndermemiş olursunuz.

Evde faydalı içecek hazırlarken kendin zevkinize göre istediğiniz meyve ve sebzeden faydalanmak tamamen sizin elinizdedir. Ve dışardan aldığınız içeceklere göre daha hesaplı olabilir.

Ancak bugün size vereceğimiz içeceğin malzemelerini ünlü diyetisyenlerin deneme yanılma ve bilimsel verilerin ışığında hazırlanmış olduğunu söylemeliyiz.

Lif bakımından zengin olan bu içecek sayesinde açlık hissiniz azalır ve enerjiniz artar. Dışardan gelen virüs ve bakterilere karşı vücudunuza koruma kalkanı olur. Özellikle kışın haftada en az 3-4 kez yapılıp içilmesi önerilir.

Bağışıklık güçlendiren mucize içecek:

Malzemeler:

  • 4 Portakal
  • 1 Pancar
  • 2 Havuç
  • Arzu edilirse: 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı:

Malzemelerin kabuklarını güzelce soyduktan sonra blender ile sıkıp afiyetle içebilirsiniz. Kabuklarını soymaya özen gösterin hijyen açısından bu önemli. Ayrıca tadı size acı gelirse içine 1 yemek kaşığı bal koyabilirsiniz. Acı gelmese bile koysanız iyi olur, balın ve diğer malzemelerin organik olması içeceğin etkisini 2 kat arttıracaktır.

Aynı gün veya birkaç gün sonra kendinizi daha enerjik hissetmezseniz bu konunun altına yorum yapıp mutlaka bildirin. Faydalı bulduysanız da yorum yapmayı ihmal etmeyin, yorumlarınız bizim motivasyon kaynağımız.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz, unutmadan söyleyelim. “Ne yerseniz, osunuz.” 🙂