Giysiler Yıkandıktan Sonra Neden Kötü Kokar?

Temiz bir yatağa yatmanın ne kadar huzur verici bir duygu olduğunu hepimiz biliriz. Ama her güzel şeyin bir zorluğu olduğu gibi çamaşır yıkamak da kolay bir iş sayılmaz. Özellikle de yıkadıktan sonra kokan giysiler. Gelin giysiler yıkandıktan sonra neden kokar ve bu kokunun oluşmaması için size bir sır vereyim…

Renklileri ayırmak, çamaşırları makineye atmak, uygun deterjanı seçip hazneye dökmek, bir süre bekledikten sonra çamaşırları makineden çıkartıp kurutmak. Ve tüm bu zahmetten sonra çamaşırların koktuğunu görmek gerçekten hayal kırıklığı ama korkmayın.

Bugün size giysiler yıkandıktan sonra neden kokar ve o herkesin en az bir kere duyduğu kokunun oluşmaması için ne yapmalısınız hemen anlatıyorum.

Öncelikle neden koktuğuna açıklık getirelim

Çamaşır makinelerinde yıkamalara bağlı olarak küf birikir ve bu küf yıkanan giysi, çarşaf ve perdelere sinebilir. Bu küf yağlı bir maddeden oluşur ve kolaylıkla çamaşırlara bulaşabilmektedir.

Peki bu yağlı küf neden oluşur?

Genellikle cilt pulları, vücut yağları ve çamaşır deterjanının birleşiminden küflü yağ maddesi oluşur ve çamaşırlarda kötü kokunun oluşmasına sebep olur.

Ayrıca sadece sıvı çamaşır deterjanı kullanmak ve düşük sıcaklıkta makineyi çalıştırmak da bu küfün oluşmasına neden olan sebeplerdendir.

Çözüm: Bulaşık Makinesi Tableti. Ama Nasıl?

Bu kötü kokuyu çözmenin en pratik ve kesin çözümü çamaşır makinenize çamaşır deterjanı eklemeyin sadece bulaşık tableti koyun ve eski toz bezlerini atın.  Yüksek sıcaklık derecesinde çalıştırdıktan sonra çamaşır makineniz ilk günkü gibi tertemiz kokacak ve sonraki yıkamalarınızda kötü koku sorununu yaşamayacaksınız.

Bu yazımızda sizlere giysiler yıkandıktan sonra neden kötü kokar sorusunun en pratik ve mantıklı cevabını çözümüyle birlikte verdik. Eğer içeriğimizin faydalı olduğunu düşünüyorsan beğenmeyi ve yorum yapmayı lütfen unutmayın, tabii sevdikleriniz ile paylaşmayı da! 🙂

Başka bir faydalı içerikte görüşünceye dek, kendinize çoook iyi bakın.

Sağlıkla ve hoşça kalın.