Guava Yaprakları Kullanarak Bütün Cilt Sorunlarından Kurtulun

Dengesiz hava koşulları ve düzensiz hayat tarzımız en çok cildimizi olumsuz yönde etkiliyor. Zamanından erken yaşlanan cildimizde sorunlar çıkmaya başlar. Genellikle kırışıklıklar, akneler ve sarkmalar meydana gelir ve pahalı kozmetik ürünlerle çözmeye çalışırız. Ancak bu çabamız çoğunlukla beyhudedir. Kimyasal ürünler yerine, yüzümüzü doğaya dönersek, çok daha faydalı sonuçlar alabiliriz. Bu içeriğimizde size tamamen doğal yöntemlerle yüzünüzü ve tabi ki tamamen tüm cildinizi nasıl 10 yaş gençleştireceğinizi anlatacağız.

En etkili alternatiflerden biri guava yapraklarıdır. Bu içeriğimizi sonuna kadar okuyarak ve yöntemlerimizi uygulayarak siz de tüm cilt problemlerinden vücudunuza iyi baktığınız ölçüde kurtulabilirsiniz.

Kırışıklık gidermede

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki guava yaprakları bazı meyvelerden bile faydalı özellikler taşıyor. Vücudunuzdaki antioksidan miktarını arttırarak, kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olurlar. Bunun yanında, cildinizin deri kalitesini de güzelleştirerek daha genç görünmenizi sağlar.

Atopik dermatit tedavisinde

Guava yaprakları derideki kızarıklık ve kabarmaları rahatlatır. Anti alerjik maddeler barındıran bu yapraklar ayrıca tüm alerjilerden kaynaklanan hapşırık, nefes darlığı ve ödemleri de rahatlatmasıyla bilinir.

Sivilce tedavisinde

Cildinizde sivilce oluşumuna yol açan mikro organizmalar yaşar. Bazı cilt yapıları bu canlıları barındırmak için elverişlidir ve bu sebeple daha çok sivilce ile uğraşmak zorunda kalırsınız. Guava yaprakları kullanarak bu mikroskobik canlılardan kolayca kurtulabilir ve sivilce sorununuza elveda diyebilirsiniz.

Cildinize doğal rengini geri kazandırır

Cildinizde zamanla meydana gelen kararmalar ve diğer istenmeyen renk değişimlerini guava yapraklarını kullanarak rahatlıkla tedavi edebilirsiniz.

Peki nasıl?

Kaşıntıları geçirmek ve cildi rahatlatmak için yapmanız gereken kurumuş guava yapraklarını ezerek sıcak suya katın ve sorunlu bölgeyi içinde bekletin. 15 dakika yeterli olacaktır.

Diğer tüm sorunlar için guava yapraklarını güzelce ezin ve bir tava suyun içinde kavurun. Suyun rengi kahverengiye döndüğünde ve su azaldığında altını kapatın ve soğumaya bırakın. Ardından karışımı süzün ve sorunlu bölgeye bir pamuk yardımıyla uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Haftada 2 kez uygularsanız birkaç hafta içinde harika sonuçlar almaya başlayacaksınız.