Pirinç Suyu ile Japon Kadınlar Nasıl Gençleşiyor?

pirinç suyu ile japon kadınları nasıl gençleşiyor

Pirinç suyu ve Japon kadınları arasında gizemli bir bağ vardır çünkü japon kadınları kusursuz ve porselen ciltleriyle bilinirler. Üstelik Japonya dünyanın en yenilikçi ülkesi olmasına rağmen, Japon kadınları yaşlarından çok daha genç görünmek için hala asırlık tedavileri kullanıyor. Peki bunu nasıl yapıyorlar?

Araştırmalarımıza göre pirinci pişirdikten sonra kalan suyu kullanıyorlar. Peki uygulanışı ve sonuçları nasıl? Gelin önce pirinç suyunun cildimize nasıl etkileri olacağını görelim daha sonra da uygulanışından bahsedeceğim.

1. Cildin Erken Yaşlanmasını Önler

Pirinç suyunu yüz temizleyici olarak kullanmak, kırışıklıkları uzak tutmanıza yardımcı olabilir. Fermente pirinç suyu, cildinizdeki kolajen üretimini artırır ve daha uzun süre dolgun ve genç kalmasına yardımcı olur. Pirinç suyu ayrıca antioksidanlar açısından da zengindir, bu da onu erken kırışıklara karşı güçlü ve doğal bir silah yapar.

2. Doğal bir güneş kremi görevi görür.

Pirinç suyunun doğal bir soğutma etkisi vardır ve bunu cildinize uygulamak güneş yanıklarını yatıştırmaya ve tahrişi gidermeye yardımcı olabilir. Pirinçte bulunan elementlerin cildi güneş hasarına karşı koruduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Güneşe maruz kalma cilt hasarının en yaygın nedenlerinden biridir ve pirinç suyu kullanmak yüzünüzü korumanın kolay ve ekonomik bir yoludur.

3. Hasar görmüş cildi onarır.

hasar görmüş cildi onarır

Güzellik endüstrisi, daha iyi bir cilt elde etmenize yardımcı olabilecek birçok etkili ancak pahalı ürün sunar. Pirinç suyu, çoğu insanın kilerinde zaten bulunan doğal ve ucuz bir cilt bakım maddesidir. Kırışıklıkları azaltma yeteneğine ek olarak, pirinç suyu cilt hasarını iyileştirir ve hatta atopik dermatit gibi belirli cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılabilir. Bitti mi? Tabiki hayır, devam ediyoruz.

4. Cilt pigmentasyonunu azaltır.

Hiperpigmentasyon genellikle zararsız olsa da, bu yaygın cilt durumu bazı insanlar için oldukça can sıkıcı ve utanç verici olabilir. Tedavi edilmezse, koyu lekeler sonunda eşit olmayan bir cilt tonuna neden olabilir ve bu da yüzünüzün düzensiz görünmesine neden olur. Pirinç suyunun melanin üretimini arttırdığı ve hiperpigmentasyonu etkili bir şekilde azaltabildiği gösterilmiştir.

5. Cildin yağ oranını dengeler

Doğal yağlar, cilt sağlığınız için çok önemlidir çünkü nemi hapsederler ve dış etkenlere karşı koruyucu bir bariyer görevi görürler. Ancak yağlı, parlak bir yüze sahip olmak pek çekici değildir ve çoğu zaman daha mat görünmesini sağlayabilecek fondötenler veya temizleyiciler ararız. Gerçekte, yağlı ciltler için birçok cilt bakım ürünü, yağ bezlerinin aktivitesini bozabilecek ve aşırı sebum üretimine neden olabilecek alkol içerir, bu da cildinizi daha da yağlı hale getirir. Pirinç suyu kullanmak, fazla yağı ortadan kaldırdığı ve cildinizi kurutmadığı için yağlı cildi dengelemenin güvenli bir yoludur.

6. Cildinizi içten dışa iyileştirir.

Pirinç suyunu yüzünüze uygulamak cildinize birçok yönden fayda sağlarken, onu içmek cildinizi içeriden dönüştürmenize yardımcı olabilir. Pirinç suyu sindirim için harikadır, prebiyotikler içerir ve gıda zehirlenmesi ve hazımsızlığa yardımcı olduğu bilinmektedir. Güzel bir cilt için bağırsak sağlığı çok önemli olduğundan, pirinç suyu cildinizin parlamasını sağlayacak gerçekten sihirli bir iksirdir.

Fermente pirinç suyu nasıl yapılır?

  • Pirinci yıkayıp 2-3 su bardağı su ilave edin .
  • 48 saate kadar oda sıcaklığında bekletin.
  • Pirinci karıştırın ve suyu süzün.
  • Pirinç suyunu kapalı bir kapta 7 güne kadar saklayabilir, cilt ve saç için temizleyici olarak kullanabilirsiniz.

Pirinç suyunun cildinize fayda sağlayabileceğini daha önce duymuş muydunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Bir başka Sağlık Paylaşımları içeriğinde görüşmek üzere.