Güzel Bir Cilt İçin Gerekli Olan Bakımlar

Güzel bir cilde sahip olmak zor değildir. Minik dokunuşlar, klasik rutinler ve size özel ürünler ile istediğiniz cilde sahip olabilirsiniz. Kozmetik sektörü, gün be gün yeni ürünler ile ihtiyaçları karşılamaya yönelik atılımlar yapar. Önemli olan her yeni ürünü takip etmekten ziyade, cilde iyi gelecek doğru ürünü kullanmaktır. Cildinizi tanıyın, doğru ürünler ile kendinizi mutlu edin.

Tüm cilt tipleri için uygun ve kullanılması gerekli ürünleri sizler için derledik. İşte onlarda bazıları;

Cosrx BHA Blackhead Power Liquid

Kore’nin en dikkat çeken kozmetik markalarından olan Cosrx, tüm cilt tipleri için uygun olarak hazırlamış olduğu BHA Blackhead Power Liquid ile sorunlu yüzlere sorunsuz bir bakım yapmayı amaçlıyor. Ürünün genel olarak özellikleri şu şekildedir;

1 – Cosrx BHA Blackhead Power Liquid , %67.80 oranında içerdiği söğüt ağacı özü ile ciltteki fazla sebumu engelleyerek oluşabilecek sivilce, siyah nokta gibi cilt sorunlarının önüne geçmektedir. BHA Blackhead power liquid fazla sebumu kontrol altına alan en önemli ürünlerden biridir.

2 – %4 oranında BHA içeren bu ürün, siyah nokta oluşumunun da önüne duvar örmektedir. BHA, cilde faydalı salisik asit anlamına gelir. Bazı ürünler ve beslenme ile cilde takviye edilecek olan BHA, Cosrx blackhead power liquid içinde bulunmaktadır. Bu ürün ile cildin kaybettiği nemi geri kazandırabilir ve gönezeklerde birikmiş fazla sebumun neden olacağı siyah noktalara karşı ciddi anlamda savaş açabilirsiniz.

3 – Cosrx BHA blackhead power liquid, cildin kaybolan elastikiyetini geri kazandırırken, ince çizgi görünümünü yok eder bunun yanı sıra yeni çizgi oluşumuna karşı da savaş açar.

4 – Ölü deri, cildi matlaştıran ve bazı sorunlara neden olan problemlerden biridir.Bu ürün ölü derileri yok eder ve cildin pürüzlerini ortadan kaldırır. Böylece cilt nefes almaya başlar. Nefes alan cilt daha sağlıklı bir görünüme sahip olur ve doğal bir ışıltıya kavuşur.

Güzelliğe Doğal Çözüm Sunan Kore Maskeleri

Kore maskeleri , son yıllarda doğal içerikleri ile adından sıkça söz ettirmeye başlamıştır. Cildin tüm ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olan Kore maskelerinden bazılarını sizin için hazırladık;

Jumiso All Day Vitamin

1 – Jumiso All Day Vitamin Maskesi, içerdiği 15 çeşit vitamin sayesinde cildin aydınlanmasına ve canlanmasına yardımcı olur. Tüm cilt tipleri için uygun olan bu maske, ciltteki ton eşitsizliğini ortadan kaldırır ve pürüzleri yok eder. Cilde doğal bir nem kazandıran bu maske, yüzdeki leke görünümünün de büyük oranda önüne geçer.

2 – I’m From Honey Mask, jiri dağı balı içeren bu maske, cildi besleme, nemlendirme, canlandırma, onarma, rahatlatma ve yatıştırma gibi görevler üstlenmektedir. Hassas ciltlerde meydana gelen kaşıntı ve kızarıklığı ortadan kaldıran bu ürün cildin esnekliğini korur ve yaşlanmaya dur der.

Huxley Healing Mask

3 – Huxley Healing Mask, bu maskenin en önemli özelliği cildi sakinleştirmesidir. Kızaran ve tahriş olan ciltleri yatıştırmaya yardımcı olan bu ürün, kısa zaman içinde cildi canlandırmaya yarayacak armut kaktüs özü içermektedir. Nem ve besin takviyesi sağladığı için de cildin doğal yollardan ışıldamasına yardımcı olur.

4 – Shangpree Modeling Mask Gold, Hollywood yıldızlarının kullanmış olduğu altın maskenin en önemli görevi cildi sıkılaştırmasıdır. Sarkma, kırışıklık gibi sorunlara karşı geliştirilen bu altın maske, hücre yenilenmesini sağlar ve kırışık görünümü ortadan kaldırır. Uzun süre cildin nemli kalmasını sağladığı için de yeni çizgi oluşumunu engeller.

Güneş Koruyucu Ürünler ile Cildinizi Koruyun

Güneş koruyucu krem kullanmak zorunludur diyebiliriz. Cildin nemini kaybetmemesi ve güneşin zararlı ışınlarından cildi korumak için gerekli olan bu koruyuculardan beğenerek kullanacağınız ürünler aşağıdaki gibidir.

1 – Klairs All Day Airy Sunscreen, Kore’nin ünlü markalarından olan Klairs bu koruyucu ürünü ile cildin tazelenmesine yardımcı olmaktadır. Su bazlı formülü ile cildi yağlandırmadan güneşe karşı koruyan bu krem, UVA ve UVB ışınlarına karşı kalkan görevi görmektedir.

Moremo Sun Stick

2 – Moremo Sun Stick, stick formundaki bu ürün ciltte kalıntı bırakmadığı için makyaj altına da rahatlıkla kullanılabilir. Suya ve tere karşı yüksek dayanıklılık sağlayan bu koruyucu krem cildi fazla sebumdan arındırmaktadır.

3 – Jumiso Super Soothing Cica Aloe Sunscreen, bu yatıştırıcı krem içerdiği aloe vera ile cildin nemlenmesini sağlar. Yatıştırıcı özelliği olduğu için cilt tahrişlerini önler ve oluşabilecek hassasiyetin önüne geçer.

4 – Cosrx Aloe Soothing Sun Cream, yüksek bir koruma sağlayan bu ürün cilde gün içinde fazlasıyla nem takviyesi sağlar. Aloe vera suyu güneş ışınlarını etkisiz hale getirirken cildin alt katmanlarına kadar nem ulaşmasına yardımcı olur.