3 günde pürüzsüz bir cilde kavuşmak artık çok kolay

Cildinizin sağlıklı olabilmesi için nefes alabilmesi şarttır. Normalde gözeneklerimiz gözle görülemeyecek kadar küçüktür ancak yaşlandıkça ve derimiz yıprandıkça gözeneklerimiz genişler ve hem siyah nokta oluşumlarına sebep olur hem de görünüşümüzü kötü etkiler.

Genişlemiş gözeneklerden kurtulmanın en kolay yolunun yüzlerce lira vererek aldığınız kremler olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Aslında tamamen doğal malzemeler kullanarak cildinizi taze tutmanız oldukça kolay. Bu içeriğimizde size anlatacağımız yöntemler sayesinde, cildinizi gençleştirebilecek ve her zaman arzuladığınız görünüme kavuşacaksınız.

Aloe vera bitkisinin içindeki şeffaf jeli yüzünüze uygulayarak geceden sabah kadar bırakın ve sabah ılık suyla durulayın. Böylece cildiniz nemlenecek ve zamanla gözenekler küçülecektir.

Elma sirkesi ile cilt renginizi açabilirsiniz. 1 yemek kaşığı sirke ile 5 yemek kaşığı suyu bir sprey şişesine koyun ve yüzünüze püskürtün ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra nemlendirici kreminizi yüzünüze uygulayın. Cildinizin pH dengesi düzelecek ve daha sağlıklı hale gelecektir.

Yumurta beyazından yapacağınız bir maske ile cildinizi sıkılaştırabilir ve gencecik bir yüze sahip olabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 yumurta beyazı,
  • 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi,
  • 2 yemek kaşığı limon suyu

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 1 saat sonra soğuk su ile yıkayın ve her gün uygulamayı ihmal etmeyin.