Yüzünüzde Kırışıklıktan Eser Kalmayacak

Cildimiz için kullandığımız birçok ürün bulunuyor. Televizyon ve internet reklamlarında bu ürünlerin reklamlarını çok sık görüyoruz. Reklamda anlatıldığı gibi etkili olmasa da cildimize bir nebze olsun katkı sağlayacak umuduyla alıp kullandığımız o ürünler tamamen cebimize zarar.

Şimdi aşağıda size vereceğimiz tavsiyeler neticesinde yüzünüzde bir değişiklik olmazsa gelin bu yorumun altına bildirin ve bizde bu yazıyı buradan kaldıralım.

Cildiniz İçin Bunları Mutlaka Yapın

1. Sigara sizi bırakmadan siz sigarayı bırakın

Sigara içerdiği zehirli maddelerden dolayı cildinizi yıpratır. Uzuv bozukluğuna yol açmasının yanı sıra ses tellerine de zarar veren sigara sadece satıcısını düşünür, içen için hiçbir faydası yoktur. Sigarayı bugün bırakırsanız cildinizdeki zehirli maddeler çıkmaya başlar ve kısa zamanda bu değişimi farkedersiniz.

2. Aloe Vera’nın nimetlerinden yararlanın

Cildin ihtiyacı olan bütün vitaminleri kapsadığı söylenen Alo Vera cildiniz için eşsiz bir nimet. Alın evinizde bulunsun, ara sıra dallarını kesin ve içindeki jeli cildinize sürün.

3. Ginseng Özü Cildin Güler Yüzü

Bağışıklık güçlendirici eşsiz bir bitki olan kırmızı ginseng, cilt kırışıklıklarına birebir. Uzak doğu kültüründe sıkça tüketildiğinden oradaki insanların ciltlerinin daha güzel olduğunu görebilirsiniz. Ginseng içeren gıda takviyeleri veya ginsengin kendisini tüketebilirsiniz.

4. Kızılçam kabuğu tozu

Yaşlılık denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri kızılçam kabuğu olur. Birçok cilt kremi markası kızılçam kabuğunun özünden istifade eder. Çoğu markette bulunabilir, cilt lekelerini ve kırışıklıklar için çok iyidir.

5. Beslenmenizi Gözden Geçirin

Yediğimiz içtiğimiz her şey cildimize yansır. Sebze yemek cildinizin daha güzel görünmesini sağlar. Fast food yemeye biraz ara verin veya azaltın sebze ağırlıklı beslenmeniz cildinizi değiştirecektir.

6. Şekere veda edin

Kilo ve çeşitli hastalıkların doğmasının altına yatan gizli sebeplerden biridir şeker tüketmek. Tatlı hepimiz severiz tatlı ihtiyacımızı şekerle gidermek büyük bir yanlış. Çayımıza ve kahvemize koyduğumuz şekerler cilt sağlığımızı ciddi anlamda etkiler ve sarkmalara sebep olur.

Cildiniz için uyguladığınız özel bir teknik varsa bunu bizimle yorumlarda paylaşabilirsiniz.