Bu Karışımı Uygulayanlar 10 Yaş Genç Görünüyor

10 yaş gençleşin

Günümüzde genç görünmek için türlü yollara başvuran insanlar var. Kimi bunu profesyonel kişilere birçok para ödeyerek yapıyor kimi ise evinde doğal karışımlardan faydalanarak yapıyor olsa da birçok güzellik merkezinin uyguladığı teknikler doğal karışımlardan oluşuyor.

Bugün size vereceğimiz karışım da bunlardan biri sizi tam 10 yaş daha genç göstereceğine emin olabilirsiniz.

gençlik maskesi

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı bal
  • 3 yemek kaşığı pirinç
  • 1 yemek kaşığı süt

Hazırlanış

bal pirinç süt

Malzemeler her evde kolaylıkla bulunabilir. Cezveye 1 bardak su koyun ve 3 yemek kaşığı pirinci cezveye koyduktan sonra suyun kaynamasını bekleyin. Kaynadıktan sonra altını kapatın ve suyun biraz soğumasını bekleyin.

Daha sonra pirinci süzüyoruz ve cezvedeki suyu buzdolabına soğumak üzere bırakıyoruz. Pirincimizi bir kaba koyup yukarıda belirttiğimiz miktarınca malzemelerimizi pirincin üstüne koyarak macun kıvamı oluşana kadar karıştırıyoruz.

Bu macunu suratınıza dairesel hareketle ile uygulayın ve 15 dakika yüzünüzde bekletin. 15 dakika sonra duruluyoruz ancak suyun sıcak olmamasına dikkat edin, ılık su tercihimiz.

Buzdolabına koyduğumuz pirinç suyunu atmamıştık yüzümüzü güzelce kuruladıktan sonra buzdolabındaki pirinç suyunu pamukları ıslatarak yüzümüze uyguluyoruz ve 10 dakika kadar bekletiyoruz. Bu işlemi uyumadan önce yaparsanız daha etkili sonuç alırsınız.

Bu aşamaya kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz, sağlık paylaşımlarını takip etmeye devam edin.