Güzellik salonunu evinize getirin ve tırnakları

Büyüklerimiz bize herhangi bir konuda tavsiye verdiğinde, hiçbir kimyasal yöntem önermezler. Her tavsiyeleri kendi büyüklerinin onlara önerdiği tamamen doğal malzemelerden oluşur ve güzelliğimize güzellik katar.

Aynı zamanda da daha sağlıklı bir hayat sürmemizi sağlar. Bize önerdikleri malzemelerin içerisinde çoğunlukla karbonat bulunur. Ev temizliğinden güzellik tavsiyelerine varan geniş bir yelpaze içerisinde karbonat sıklıkla kullanılır ve sonuçları genellikle oldukça tatmin edicidir.

Bugünkü içeriğimizde sizlere Karbonatla tırnaklarınızı nasıl güzellik salonundan çıkmışsınız gibi yapacağınızı anlatan bir tarif paylaşacağız.

Tırnaklarınızın görüntüsüne şahit olduğunuzda bunca zaman boş yere harcadığınız paraya üzülecek ve bu yöntemi tüm sevdiklerinizle paylaşacaksınız.

İşte mucize tarifimiz için malzemeler

  • 3 yemek kaşığı karbonat
  • 1 çay kaşığı tuz
  • Nane yağı
  • Su ve eski bir fırça

Uygulanışı

Tüm malzemeleri karıştırıyoruz ve fırça yardımıyla tırnaklarımıza uyguluyoruz. 20 dakika sonra duruluyoruz. Karbonatlı bu tarif sayesinde tırnaklarınızda herhangi bir mantar oluşumu varsa yok olacak ve tırnaklarınız daha sağlıklı, parlak bir görünüme kavuşacak. Eğer kırılma veya sertleşme gibi sorunlar var ise onlar da iyileşecektir.

Karbonatın diğer kullanım alanları

Gargara yaparak dişlerinizi beyazlatmak için kullanabilirsiniz ve ağız kokusundan da kurtulursunuz.

Su ile karıştırdığınız karbonatı kaşınan yaralara uygularsanız tüm kaşınma ve kızarma kaybolacaktır.

Yarım yemek kaşığı karbonat ile 2 yemek kaşığı limon suyunu yarım bardak suda karıştırın ve için. Mide yanmanız geçecektir.