Her Kadının Bilmesi Gereken 6 Görgü Kuralı

Geçmişte, insanların uyması gereken katı görgü kuralları vardı. Ancak modern toplumda bu çizgiler bulanıklaştı ve davranış kuralları değişti. Ama yine de, gerçek bir hanımı ortaya çıkarabilecek bazı detaylar var.

Görgü kurallarının sadece kraliçeler ve prensesler için olmadığına inanıyoruz. O yüzden özellikle şimdiki genç bayanların uyması gereken ve kadınları daha zarif, daha güzel gösteren görgü kurallarını bir araya getirdik.

1. Sandalyenize yaslanmayın.

Bir bayan bir masada oturduğunda, sandalyenin ortasında oturması gerekiyor. Sandalye ve beli arasında biraz boşluk bırakmak çok önemlidir. Sırtınız düz olmalı, özgürce oturmalısınız ve vücudunuz ile masanın kenarı arasındaki boşluk bileğinizle parmak uçlarınız arasındaki mesafeye eşit olmalıdır. Bir bayan duruşuyla bile ilgi çekebilir. Ayrıca sürekli sandalyenin arkasına yaslanmak, sırtınızda zamanla kamburlaşma ihtimalini de doğurur.

2. Çalışmaktan korkmayın.

Gerçek bir bayan asla fiziksel emekten kaçınmaz. Örneğin, savaş zamanında, büyük kraliçeler ve imparatoriçeler hastanelerde merhametli kız kardeşler olarak çalışmışlardır. Sizden bu kadarı beklenmiyor tabi ama Belki modern zamanda bir kadın, bahçede biraz iş yapabilir.

3. Makyaj kurallarına uyun.

Koyu göz farı ve kırmızı ruj, gerçek bir kadının yüzünde asla görmeyeceğiniz bir kombinasyondur. Bu güzellik ürünlerini ayrı ayrı kullanmak daha uygundur. Kraliyet ailesinin modern üyelerinin kullanmayı tercih ettiği makyaja bir göz atın derim.

4. Telefonunuzu masaya koymayın.

Modern bir bayan bir kafe ya da restoran gibi, halka açık bir yerde telefonunu asla masanın üzerine koymaz. Ve telefona çok fazla odaklanmaz. Ayrıca bu davranış, kadın için akıllı telefonundaki bilgilerin özel hayatının bir parçası olduğu ve bunu yabancılardan gizlemesi gerektiğini gösterir.

5. Ellerinizi belinize koymayın.

Ellerinizi beline koyarak poz vermek nadiren bir kadının tercih ettiği pozdur. Tabii ki hepimiz, ellerimizi koyacağımız bir yer bulamadığımız zamanlarla karşılaşabiliyoruz. Bu durumda, ellerinizi vücudunuzun önünde tutmak daha iyi olacaktır, ve vücut pozisyonunuz görgü kurallarına uygun olacaktır.

6. Dışarıda biri sizi adınızla çağırmazsa arkanızı dönmeyin.

İyi bir kadın asla ismi dışındaki nidalara dönüp bakmaz. “Hey” ,”bakarmısın” ve bunun gibi belkide ağza alınmayacak şekildeki nidalara asla Bakılmamalıdır. Eğer karşıdaki bir diyalog başlatmak istiyorsa bu, “özür dilerim” veya “afedersiniz” gibi tarafsız kelimelerle başlatılmalıdır.

Sizin eklemek istediğiniz başka görgü kuralı var mı? 🙂