Köri Yaprakları Kullanarak Saçı Uzatma ve Gürleştirme

Piyasada saçınıza iyi geleceğini vaat eden birçok ürün var. Düzenli kullanımda ciddi faydalar vaat etmelerine rağmen kullananlardan alınan olumlu geri dönüşlere çok nadir rastlıyoruz. Diğer yandan, köri yaprakları yemeklerinize harika tatlar katmanın yanında saçlarınız için de mucizeler yaratıyor.

Hem tükettiğimiz besinlerden, hem de havadan saçımıza nüfuz eden zararlı maddeler saçımızın sağlığını etkiliyor ve zamanla saç kırılmalarına hatta saç dökülmelerine sebep oluyor. Doğa her zamanki gibi imdadımıza koşuyor.

Köri yaprakları saç köklerini güçlendirerek, saçlarınızın daha sağlıklı ve güçlü olmasını sağlar. Ayrıca, yeni saç kökleri oluşturarak eski hacimli saçınızı size geri kazandırır. Köri yapraklarından maksimum faydayı almak için size vereceğimiz tarifi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Çemen otu tohumu
  • Köri yaprakları (kurutulmuşta olur)
  • Hindistancevizi yağı

Hazırlanışı

Bir avuç çemen otu tohumu ve 10 – 15 kadar köri yaprağını yağ kullanmadan bir tavada kısık ateşte 5 dakika kavurun. Yaprakların ve tohumların rengi değiştiğinde ocaktan alın ve öğüterek toz haline getirin. Ardındn hindistancevizi yağını ısıtarak bu toz karışımını içine alın ve 5 dakika daha karıştırarak pişirin. Ardından soğumaya bırakın. Karışım soğuduğunda süzün ve kalan yağı saçınıza uygulayın. 10 – 15 dakika masaj yaparak uygulayın ve 15 dakika kadar bekletin. Ardından saçınızı durulayın. Haftada 3 e kadar uygulayabilirsiniz. Sonuçları kısa zamanda alacağınıza güvenimiz tam.