Ömür Boyu Dişçiye Gitmemek İçin Dişlerinizi Bu Yağ ile Fırçalayın!

dişlerinizi yağlar ile temizleme

Bilim dünyası bitkilerin özlerini tıp alanında uzunca bir süredir kullanıyor. Ancak diş sağlığı için 2 bitki varki çok faydalı, bu bitkilerin yağları dişlerimizde çürük oluşumunu engelleyerek daha sağlıklı bir diş yapısının gelişmesine olanak sağlıyor. Böylelikle diş doktoruna gitme sayınızı ciddi oranda azaltıyor.

Bitkilerin yağları dişlerimizin çürümesine zemin hazırlayan bakteriler, plak ve lekelerin oluşumunu engellediği gibi var olan bakterilerinde yok olmasını sağlıyor. İşte diş sağlığı için kullanmamız gereken en faydalı yağlar.

Çay Ağacı Yağı

çay ağacı yağı

Ağzınızı dezenfekte etmek için belkide en etkili yağlardan biri olan çay ağacı yağı, ağız içi yaraların iyileşmesine, mantar oluşumuna ve çeşitli virüslerin barınmasına izin vermez. Bu nedenle çay ağacı yağı ile dişlerini fırçalayanlarda ağız kokusu göremezsiniz. Ağız kokusunun en önemli sebeplerinden biri ağız içi bakteri ve plak oluşumu olarak bilinmektedir.

Karanfil Yağı

karanfil yağı

Bir diğer faydalı yağımız ise karanfil yağı. Doktorların ağız bölgemizi uyuşturmak için kullandıkları iğnelerin içeriğinde doğal karanfil özü bulunduğu bilinir. Uyuşturma özelliği olduğu gibi antioksidan içerdiğinde dişlerin ihtiyacı olan mineralleri de içinde bulundurur. Biraz araştırırsanız bazı diş macunlarının içeriğinde az miktarda karanfil olduğunu görebilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı ve Karanfil Yağı Karışımı

çay ağacı

Bu iki yağın karışımı sonrasında ortaya ne denli faydalı bir doğal diş macunu çıkacağını siz düşünürken, bende nasıl kullanacağınız konusunda yardımcı olayım.

Kullanımı hakkında bilgi

Öncelikle yukarıda belirttiğimiz yağların dışında bu fırçalama işlemi için hindistan cevizi yağına da ihtiyacımız var.

Hindistan cevizi yağını ağzımızda iyi bir aroma bırakması için kullanıyoruz, tercih etmek istemeyenler iki yağ ile de dişlerini fırçalayabilirler.

Uygulanışı hakkında bilgi

3 adet yağdan birer damla diş fırçanıza alarak diş macunuyla fırçalar gibi 3-4 dakika fırçalama yapıp ağzınızı durulamanız yeterli.

Bu işlemin diş sağlığınıza faydalarını anlatmak bizim için çok keyifliydi, sizlere her zaman faydalı bilgi vermek için burada olacağız Sağlık Paylaşımları’nı sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz paylaştığımız fikirlerden ilk sizin haberiniz olur.