Sindirim Sorunlarını Ortadan Kaldıran Tuz

Bildiğimiz sofra tuzundan farklı olarak İngiliz tuzu magnezyum bakımından zengindir ve bahçe bakımından, temizliğe hatta cilt bakımı için harika faydalar sunuyor. Gelin bu faydaları beraber inceleyelim!

Stresi azaltır ve vücudu rahatlatır

Magnezyum deriden emilebilir ve hücrelerinizin elektrolit dengesini geri kazandırır. Ayrıca, ağrıları azaltır, morlukları geçirir ve kas kasılmalarını ortadan kaldırır. Banyo suyunuza iki bardak İngiliz tuzu atın ve mucizelerine kendiniz şahit olun.

Sindirim sorunlarını ortadan kaldırır.

Karın ağrılarınız sizi uyutmuyorsa, günlerdir kabızlık çekiyorsanız, ingiliz tuzu yardımınıza koşuyor. Bağırsaktaki su miktarını arttırarak ve kasları rahatlatarak kabızlık problemini ortadan kaldırır. Tek yapmanız gereken bir çay kaşığı ingiliz tuzu ve biraz limon suyunu bir bardak suyla karıştırıp içmek.

Saçlarınızı güçlendirir ve yeni saç kökleri oluşturur.

Saçlarınız evden çıkmadan önce çok mu vakit alıyor? Bir türlü şekil veremiyorsunuz ve her buluşmanıza geç kalmaya başladınız. Çare ingiliz tuzu! Zengin magnezyum içeriği sayesinde saçlarınızı güçlendirir, hacim kazandırır ve yeni saç kökleri oluşturarak hayatınızı kolaylaştırır.

Eğer saçınız boyalıysa, ingiliz tuzu saç boyasının akmasına sebep olabilir. Kullanırken kuaförünüze danışmayı ihmal etmeyin.

Ölü deriyi ortadan kaldırır ve cilt sorunlarını tedavi eder.

Cildinizdeki ölü deriyi çıkartmak sert bir şekilde keselemek cilt kızarıklıklarına sebep olur. Çok daha kolay bir yol var. İngiliz tuzunu normal duş jelinizle birlikte banyo lifinize ekleyerek tüm ölü deriden kese yapmadan kolayca kurtulabilirsiniz. Ayrıca siyah noktalar, yaralar ve sivilceler de iyileşecektir.

İnsülin seviyelerini düzenler

Şeker hastaları idrar söktürücü ilaçlar sebebiyle oldukça yüksek miktarda magnezyum kaybeder. Eğer magnezyum desteği alınmazsa farklı sorunlar ortaya çıkacaktır. Haftada bir iki kere banyonuzda ingiliz tuzunu yukarıda tarif ettiğimiz şekilde kullanırsanız, hiçbir sorun çıkmayacaktır.

Bu saydığımız faydaların yanında ingiliz tuzunun diğer kullanım alanları şöyle;

  1. Toprağa derinlemesine besler ve ürünlerinizi daha verimli hale getirir.
  2. Tıkanan çamaşır makinesinin deterjan gözüne ingiliz tuzu ekleyin ve kısa programda çalıştırın. Tüm tıkanıklık açılacaktır.
  3. Evinizde veya bahçenizde böcek problemi varsa, yoğunlukta gördüğünüz yerlere ingiliz tuzu dökün. Kaybolacaklardır.
  4. Fayans aralarını ovmaktan bilekleriniz çok yoruluyor değil mi? Kullandığınız temizleyiciye biraz ingiliz tuzu ekleyin ve biraz bekletin. Bembeyaz olacaklar.
  5. Buzdan dolayı arabanızı hareket ettiremiyor musunuz? Biraz ingiliz tuzu serpin ve olacakları yakından izleyin.
  6. Ayakkabı kokusunu gidermek için içlerine geceden ingiliz tuzu serpin.