Tavalarınızın Üzerinde Bu İşaret Varsa, Hemen Atın!

Yeni mutfak eşyaları almak hepimizin hoşuna gider. Gelişen teknolojiyle beraber artık mutfak eşyalarını temizlemek veya başlarına bir şey geldiğinde yenilemek hiç de zor değil.

Ancak özellikle tava ve tencerelerimiz konusunda hiç gözümüze çarpmayan bir gerçek var ki, sağlığımızı ciddi miktarda tehdit ediyor.

tava

Tava, tencere veya pişirme kağıtlarınızda, ‘’PFASs’’ şeklinde bir işaret görüyorsanız, onlardan acilen kurtulmanız gerekiyor. Yaptığınız hiçbir yemeği yakmamayı veya yapışmamayı vaat eden bu tip tavalar ve bazı plastik kaplar, içerdikleri zehirli kimyasal maddeler yüzünden karaciğerinizi zehirleyebilir, sindirim sisteminizi alt üst edebilir, bağışıklık ve endokrin sistemlerinize zarar verebilir.

tava

Bu damgaya sahip ürünler, ısıtıldığında zehirli kimyasallar yayıyor ve yemeği yemeseniz bile soluduğunuz havadan zehirlenebilirsiniz.

Bu tavalar yerine çevre dostu mutfak ürünleri kullanmanızı ve hem kendinizin hem de yakınlarınızın sağlığını korumak için bu ürünlerden acilen kurtulmanız gerekiyor.