Uyumadan Önce Odanızın Kapısını Neden Açık Bırakmamalıyız?

Uyuduğumuz odanın kapısını açık bırakmak, ne kadar çocuklarımızı daha iyi duyma veya temiz hava girme imkanı verse de, uyuduğumuz odanın kapısını açık bırakmanın iyi sonuçlar vermediği kanıtlanmıştır. Geceleri kapıyı kapatmayı bir alışkanlık haline getirmemizin birkaç nedeni var, en önemlisi güvenliğimizle ilgili sorunlar oluşturabiliyor olması.

Ve emin olun bunları duyduktan sonra bir daha odanızın kapısını açık bırakamayacaksınız.

Olası bir yangından kurtulmak için daha iyi bir şansınız olacak.

Uyumaya giderken yatak odanızın kapısını açık bırakırsanız ve olur da yangın çıkarsa, odanıza daha hızlı yayılabilir. Kapalı bir kapı, harekete geçmek ve kendinizi ateşten kurtarmak için size daha fazla zaman kazandıracaktır. Odadaki sıcaklığı 35° C’ye kadar tutacak, bu da 500° C’ sıcaklıktan çok daha katlanılabilir. Ek olarak, zehirli duman da o kadar kolay sızamaz.

Gürültüyü engeller ve size daha iyi bir uyku sağlar.

Gürültülü bir ortamda yaşıyorsanız ve hafif bir uykunuz varsa, muhtemelen uykuya dalmakta zorlanıyorsunuz. Yani, bu, alışık olmasanız bile, kapıyı kapatmanın mükemmel bir seçim olduğu anlamına gelir. Ayrıca kapalı bir kapı, evinizdeki kuşlar gibi evcil hayvanları seslerini de tutacaktır .

Hırsızlık durumunda daha hızlı tepki verme şansınızı artırır.

Kapalı veya daha da iyisi, kilitli bir yatak odası kapısı, birisinin evinize girmesi durumunda size daha hızlı hareket etme fırsatı verebilir. Bu aynı zamanda polisin gelip sizi kurtarmasını beklerken daha güvenli kalmanızı sağlayacaktır.

Feng Shui’ye göre, kapalı bir kapı içeride pozitif enerji tutar.

Feng Shui’nin yatak odaları hakkındaki ilkelerinden biri, açık bir kapı ile uyumaktan kaçınmaktır. Bunun nedeni, odadaki tüm pozitif enerjinin kaçabilmesidir. Kapalı kapı, Odanızı negatif enerjiye’ye açar. Kapatılması bunu önleyecek ve size emniyette olduğunuz duygusunu verecektir. Ayrıca daha sakin ve daha huzurlu bir zihniniz olacak.