Varis İçin Doğal Tedavi

Uzun süre oturmaktan oluşan varisli damarlar, kan dolaşımının yavaşlaması ve yaşın ilerlemesi gibi sebeplerden doğar. Modern hayatın bize sağladığı işler çoğunlukla oturmak ve bir bilgisayar ekranına bakmaktan veya uzun süre ayakta durmaktan ibaret. Vücudumuz bu şekilde aktif olmayan bir hayata alışık olmadığı için sıklıkla problem çıkarıyor. Çoğunlukla kötü görünüme sebep olan bu damarlar bazen ağrılara da sebep olabiliyor. Aslında düzenli spor yapılıp kaslar çalıştırılmadığında ortaya çıkan selülitlere de benzediklerini söyleyebiliriz.

Varisli damarlardan kurtulmanın en kolay yolu yüzümüzü doğaya dönmek ve hayatımızı biraz daha düzenli yaşamaya çabalamaktır. Beslenme düzeninizde ve yaşayış şeklinizde yapacağınız küçük değişikliklerle hem varisli damarların önüne geçebilir, hem de yeniden oluşmalarını engelleyebilirsiniz. Hayvansal protein ve C vitamini desteği almak ilk yapılması gerekenlerdendir. Ayrıca trans yağlardan da uzak durmalısınız.

Bir gıda daha var ki, varisli damarlarınızı iyileştirecek önemli faydalar sağlıyor. At kestanesi doğada da bulabileceğiniz gibi, aktarlardan da kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bu içeriğimizde size 2 adet tarif vereceğiz ve her biri bir diğerinden daha faydalı olacaktır. İsteğiniz ve ihtiyacınız doğrultusunda uygulayabilir ve sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Tedavi yöntemimiz için malzemelerimiz şu şekilde:

  • 2 çay kaşığı at kestanesi özü
  • 2 çay kaşığı at kestanesi tentürü
  • 2 gr bal mumu
  • 5 yemek kaşığı lanolin
  • 3 yemek kaşığı sarı kantaron veya kadife çiçeği

Hazırlanışı

Dar ve yüksek bir kap içerisinde lanolin ve at kestanesi özü ve tentürünü homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın. Ardından, bal mumunu kısık ateşte eriterek karışıma ekleyin, ayrı bir kaba alın ve soğumaya bırakın.

Kullanımı

İnce bir tabaka halinde varisli bölgeye uygulayın ve oda sıcaklığında muhafaza edin.

2.Tarifimiz

Malzemeler

  • 40 ml at kestanesi özü
  • 40 ml at kestanesi tentürü
  • 10 damla biberiye yağı – kan dolaşımınızı düzenleyecektir.

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri sprey başlıklı bir şişeye koyun ve güzelce çalkalayın. Varislere püskürterek uygulayın ve emilmesini bekleyin. Ardından durulayın.