Zeki Ve Muhteşem Kadınlar Neden Yıllarca Bekar Kalıyor?

Muhtemelen muhteşem bekar arkadaşına pek çok kez bu soruyu sormuşsundur, neden bir aile kurmak için acele etmedin. Bu konu hakkında şakalaşabilirsiniz, ancak aslında sorunun kökleri çok daha derindir. Yapılan araştırmaya göre evli kadınlardan daha fazla bekar kadın var.

Peki ama neden? Zeki ve muhteşem kadınlar neden yıllarca bekar kalıyorlar? İşte bu sorunun cevabı…

1. Modern kadınlar bağımsızdır.

Kadınlar hakları için savaşıyorlar ve dünyayı değiştiriyorlar. Giderek daha fazla kadın, erkeklerden eşit veya daha iyi işler bulup bağımsız hale geliyor. Artık erkeklerden fiziksel çalışma konusunda yardım istemelerine gerek yok çünkü sadece bir servisi arayabilir ve para ödeyebilirler. Ve bazen kocanızın bir sorunu çözmesini beklemekten daha hızlıdır.

2. Kadınlar özgürlüklerine ve boş zamanlarına daha fazla saygı duymaya başlıyor.

Artık kadınlar, zamanlarını bir koca ve birkaç çocuk için evde yemek pişirmek yerine, kendilerine ayırmayı tercih ediyorlar . Bir spaya , güzellik salonuna, alışverişe gitmek, çocuklara bakmaktan veya bir erkeğin arkasını temizlemekten daha çekici görünüyor.

3. Kadınlar duygusal olarak daha istikrarlı hale geliyor.

İnsanlar, güçlü bekar kadınlar hakkında şakalar yapıyor ama artık Kadınlar daha güçlü, duygusal olarak daha istikrarlı ve daha eğitimli hale geldi. Modern dünya onlara erkeklerle yaklaşık olarak aynı fırsatları veriyor. Bir geçim kaynağı olmadan bekar kalmaktan korkmayın. Sevmediğiniz veya saygı duymadığınız bir adamla aynı yatağı paylaşmaktansa, eşit bir kişiyi beklemeniz daha iyi olacaktır.

4. Modern kadınların çok yüksek standartları vardır.

Kendi paranızı kazandığınızda, görünüşünüze dikkat ettiğinizde ve kendinizi başka alanlarda geliştirdiğinizde, sizi hayatınızın daha düşük bir seviyesine indirmeyecek bir adam beklersiniz. Çabalarınızı takdir etmeyen bir adamı kabul edemezsiniz. Bekar kalmak ve sadece kendinize bakmaya devam etmek daha kolay gelir.

5. Erkekler güzel ve akıllı kadınlarla tanışmaktan daha çok korkarlar.

Erkekler güzel, bağımsız ve akıllı bir kadın gördüklerinde, ilk adımı atma konusunda hevesli değillerdir çünkü bu harika kadının bekar olamayacağını düşünürler. Ayrıca kimse reddedilmek istemez. Ve kadınların çoğu asla ilk adımı atmayacak çünkü zaten hayatlarında kendi başlarına yeterince şey yapıyorlar.

6. Modern kadınlar artık masallara inanmıyor.

Evet, modern standartlar ve tüketim çağı nedeniyle bir kadının erkeğe güven düzeyi çok daha düşüktür. Kimse kalbinin kırılmasını istemez ve kadınların ihanete uğradığına dair kaç hikaye duyduk? Çocukluğumuzdan beri, bir kadının kendi şirketini yöneten veya genel olarak işte süper başarılı, kendi kendini yetiştirmiş bir iş kadını olduğu filmler izledik. Modern dünya bize modern öncelikler veriyor ve biz bunları kabul ediyoruz.

Hala bekar olan harika bir arkadaşın var mı? Muhteşem kadınların neden yıllarca bekar kaldığı hakkında daha fazla fikriniz varsa, aşağıya bir yorum yazın.