7 Gün İçinde Baştan Aşağı Değiştiren Ketojenik Diyet

Keto Diyetine Başlangıç

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek ister misiniz ? Keto Diyeti tam size göre Bilmeyenler için anlatalım; ketojenik diyet düşük karbonhidrat harcanan bir beslenme türüdür. Vücudunuzu yağ yakma moduna sokar.

Karbonhidrat az harcandığında vücut hayatta kalmak için çok fazla enerji üretir. Kilo vermekten ayrı sağlıklı ve fiziksel performansınızıda iyileştirir.

Ketojenik diyeti nasıl yapılır?

Bütün beslenme programlarında olduğu gibi yakabileceğinizden fazlasını harcarsanız kilo vermezsiniz. Bu diyet size daha az yedirecek ve düşük karbonhidrat beslendirerek sizi tok tutacak.

Yediğinizin %10 karbonhidrat %25 protein ve %70 ise yağlardan oluşacak.

Yağlı beslenin dediğimizde bizi yanlış anlamayın. Sağlıklı yağlardan bahsediyoruz yani; peynir, avokado, çia tohumları, yağlı balık,zeytin yağı gibi.

Ne yemelisiniz?

Yumurta, et, peynir, kümes hayvanları, zeytin yağı, avokado, hindistan cevizi yağı, domates, biber, brokoli, sakız kabağı, deniz mahsulleri, karnabahar, patlıcan,  lahana, yeşil fasulye, yoğurt en güzel seçeneklerdir.

Ne yememelisiniz?

Makarna, pilav, çikolata, tatlandırıcı, ekmek, soda, meyve suyu, şeker, muz, cips, kurabiye, patates,  süt, içkili meşrubatlar, hububat mahsulleri, yüksek şeker içerikli meyveler mango, elma, üzüm, papaya gibi

Yiyeceğiniz ve yemeyeceğiniz besinleri öğrendiğinize göre artık kendinize güzel bir yöntem hazırlayarak hem sağlıklı beslenip hemde kilo verebilirsiniz.