Dizleri İyileştiriyor ve Kemikleri Yeni Doğmuş Gibi Yapıyor

Birden Çok Hastalığa Şifa ! romatizmal hastalıklar, cerahatli eklemler, bademcik cerahati, topuk dikeni ve kuru egzama gibi

Eklem ağrıları günümüzdeki en sık rastlanan hastalıklardır. hayat şartlarını çoğunu etkilemesede, ağrılı süreçler sebebiyle insanın işlerine fayda sağlamasına engel olur.

Büyük eklemler olarak bilinen omuz, bilek, bel veya boyun diz eklemleri gibi bölgelerde oluşan rahatsızlıklar önemli dikkat edilmesi gereken hastalıkların başında gelir.

Eklem ağrıları tedavisi yapılmadığı takdirde ağrılar çoğalır. ve sizi negatif etkiler. Eklem ağrıları belirtileri ara sıra gözlemlenmek ile birlikte zamanla şiddetini arttırır.

Bunun yanı sıra diğer belirtileri;

  • Hareket bozukluklarını ortaya çıkar.
  • Eklemlerde şişlik ve sertlik oluşur.
  • Hareketlerde eksiklikler ön plana çıkar.

Eklem ağrıları için bitkisel kür.. Limon kabuğu kürü eklem tedavisinde önemli rol oynar. Kolay hazırlanan ve aktarlardan kolayca bulabileceğiniz malzemeler ile bu kürün kullanımını sizler için paylaşıyoruz.

Şimdi gelelim limon kabuğu kürüne;

  • Doğal zeytinyağı
  • 2 adet kadar organik limon
  • Okaliptüs yaprakları
  • Kapaklı kavanoz
  • Bandaj bez

Limon kabuklarını soyun ve kavanoza koyun. Sonra kabukları kaplayacak kadar zeytinyağı koyun. İçine okaliptüs yaprakları koyun.

Kavanozun ağzını kapatın ve karışımı 2 hafta bekletin. 2 hafta sonra ise karışımı bandaj bezine sürün ve ağrıyan yere dökün.

Diğer tedavi yöntemleri ! Eklem ağrıları tedavisinde bir çok yöntem vardır. Uzun yıllardan bu yana limon tedavisi olarak bilinen ve üst tarafta kür ile ilgili tedavi yöntemleri vardır.

Ek olarak eklem ağrılarını azaltacak kalıcı çözüm sağlayacak tedavi yöntemlerinden de bahsedeceğiz.

Akupunktur Tedavisi: Bu tedavi yöntemi çok sık seçilir. 2 yöntem olarak kullanılır. Ananesel akupunktur ve şok tedavisi olarak seçilir.

Bu net kararı doktorlar karar vermektedir.

Kaplıca Tedavisi: Ülkemizde kaplıca tedavisi eklem ağrıları için çok tercih edilen bir yöntem olarak görülür.

İçindeki var olan mineral suların etkisiyle eklem ağrılarına iyi geldiği bilimsel olarak ispatlanmıştır. Kaplıca sularının içinde yer alan tazyikin etkisiyle eklem sızıları tamamen iyileştiği görülmüştür. Türkiye’de bir kaç bölgede kaplıca görebilirsiniz.