Doktorların Gizli Tedavisi Karnıyarık Otu İle Zayıflamayan Kalmasın

Bir çoğumuzun bilmediği Psyllium kabuğunun Türkiye’de karnıyarık otu olduğunu olarak bilinmektedir. Bağırsaklarınızın sağlığı için çok önemlidir.

Doktorların sakladığı tedavi desek yanlış demiş olmayız. Sporcu diyetisyenler bilinen ama çok ismi geçmeyen karnıyarık otu bağırsakları gevşetiyor ayurveda tıbbına tedavi olarak geçmiştir.

Karnıyarık otunun faydalarını bu yazımızda göreceksiniz.

Hekimlerin Saklı Tedavisi

Karnıyarık otu kabuğu Hint muzundan oluşur.

Karnıyarık otu’nun yararı şimdi keşfedilmedi. 2000 sene önce bile bu tohumun yararı keşfedilmiş kabızlık, ishal hastalıkları için kullanılmış.

Bu tohumun enteresan özelliği ise kendi boyutundan 50 kat şişmesi.

Su ile temas edince çok enteresan şekilde şişer. Az yeseniz bile tokluk hissi uyandırır.

Diyet yapanlar için özellikle karnıyarık otu kabuğu uygundur. Lif oranı yüksek olduğu için yediğiniz zaman doyduğunuzu daha hızlı anlarsınız.

Kilo vermek Karnıyarık otu kabuğunu yemekten yarım saat önce yiyin. Tohum şişmek için yeterli zamana ihtiyaç duyarlar mideniz yeteri kadar şişince tokluk hissi uyandırır isteseniz de fazla yemek yiyemezsiniz.

Önemli Anekdot: Karnıyarık otu tohumu yedikten sonra midedeki kanalların açılması için 1-2 bardak su için.

Bağırsak Sorunları karnıyarık otu tohumu ile çözün

Liflerden oluştuğu için bağırsakları çalıştırır. Bağırsaktaki akışkanı emer ve hızlı gelişir. Basit sindirimin önünü açar ve sütunların boşalmasını hızlandırır.

Kolesterolü düşürür

Kolesterolü düşürme özelliği vardır. Tükettiğinizde asitlerin imalini uyarır ve kolesterolünüzün düşmesini sağlar.

Karnıyarık otu tohumunu doğru tüketmek

Günlük yemekten önce 15-30 dakika önce alın. 250 Ml su ile çay kaşığı karıştırın. ve hemen için. Yoksa tohumlar çok hızlı şişer ve puding kıvamına gelir.

Nasıl hazırlanır?

Gelelim Bu karışımın nasıl hazırlandığına.

250 ml suya 1 çay kaşığı karnıyarık otu atın ve karıştırın. bekletmeden için. şişeyeceği için çok bekletmemeniz gerekiyor. içtikten sonra 250 ml suyu ayrı yetten üstüne içmelisiniz ki mide kanallarınız rahatlasın.

Yemek yemeden 15 dakika yada yarım saat önce günlük olarak tüketin.