Evliliği Kurtarmak İçine Ne Yapılmalı?

Evlilikte olup biteni iki kişi dışında hiç kimse bilmez. Ama hepimiz muhtemelen birkaç noktada hemfikir olabiliriz. İlişkiler, özellikle uzun süreli ilişkiler, inişler ve çıkışlar şeklinde gider.

İyi haber şu ki, tüm bunlar tamamen normal. Ama bazen, derinlerde, hikayenizin bitmediğini bilirsiniz ve gerçekten önemli olan budur. Evliliğinizde, işler ne kadar çaresiz görünürse görünsün, siz ve eşiniz hala evliliğinizin kurtarılmaya değer olduğunu düşünüyorsanız, asla vazgeçmeyin. Bu, bu kadar basit.

Evliliğinizi kurtarmak ve birbirinize olan ilişkinizi güçlendirecek bir kaç maddeyi sizler için sıraladık.

1. İletişim Kurun

Sorun, ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun, eşinizle oturun bu konuyu dürüstçe konuşun.

İletişim, Sağlam ilişkinin temelidir.

2. Dinleyin

Tabii ki bu sadece konuşmak ve sorunlarınızı paylaşmakla ilgili değil.

Partneriniz size ihtiyaç duyduğunda gerçekten hazır olmak, ister yeni bir fikirden bahsediyor olsun, ister sadece iş hakkındaki konular olsun konuşmasına izin verin ve dinleyin.

3. Eğer Kavga Ederseniz

Bastırılmış sorunları ve kızgınlıkları ifade etmeye başladığınızda, bazı çatışmaların ortaya çıkması doğaldır.

Doğru şekilde devam ettiğiniz sürece kavga etmenin normal ve sağlıklı olduğunu hatırlamak önemlidir.

Kişiliğine hakaretler yağdırmayın. Sakin olun ve partnerinizin eksikliklerini değil, kendi duygularınızı açıklayın.

4. Pozitif Enerji Gönderin

Evliliğinizin geleceği konusunda olumsuzsanız, eşiniz ve tüm dünya bunu hissedecek ve artık isteseniz de istemeseniz de olumsuz hale gelecektir.

Ne kadar negatif yüklü bile olsanız, iyi davranırsanız, pozitif yaklaşım romantizmi yeniden ateşlemenize yardımcı olacaktır.

5. Rahat Olun

Duygusal mesafenin kaçınılmaz yan etkilerinden biri de fiziksel mesafedir.

Bir tartışmanın tam ortasındayken sarılmak içinizden gelmeyebilir, ancak normal zamanda kanepede birlikte kıvrılmak rahatlamanıza ve bağınızı tazelemenize yardımcı olacaktır.

Bunu yapmak, vücudunuzun oksitosin salgılamasına yardımcı olur, sözde “kucaklaşma hormonu”, sizi daha sık rahatlamaya teşvik eder.

6. Samimi Olun

Sarılma iyi giderse, bu fiziksel yakınlık daha sonra ci-nsel dürtülerinizi hızlı bir şekilde başlatabilir.

Yenilenen samimiyetle bu dürtüyü tekrar alevlendirmek, ilişkinizi yeniden canlandırmak için ihtiyaç duyduğunuz kıvılcımı verecektir, özellikle her ikiniz de iletişim becerilerinizi işin içine dahil ederseniz!

7. Ortak Noktalarınızı Hatırlayın

İlk başta ikinizi bir araya getiren şeyi hatırlamaya çalışın. İkinizin de her zaman sevdiği bir aktiviteye karar verin ve bu deneyimi birlikte paylaşın.

Harika bir restorana gitmek, bir film izlemek veya bir maça gitmek, her zaman paylaştığınız hobilerinizi ve ilgi alanlarınızı pekiştirecektir!

8. Yeni Bir Deneyimi Paylaşın

Elbette eski yaptıklarınızı hatırlayıp tekrar yapmak her zaman yeterli olmuyor. Birlikteliğiniz konusunda kararlıysanız, yeni anılar biriktirmeye çalışın.

Birlikte seyahat edin ya da evde daha önce hiç vakit ayırmadığınız bir macerayı deneyin. Sadece ikinize özel yepyeni bir deneyim hissi verecektir!

9. Kendinize Zaman Ayırın

Unutmayın, evliliğinizi ne kadar yürütmek isterseniz isteyin, bir ilişki özbakımla başlar.

Sağlıklı bir evlilik de, tüm zamanınızı birlikte geçirmeniz gerektiği anlamına gelmez; defalarca dışarı çıkın ve kız arkadaşlarınla ​​vakit geçirin!

Sağlam bir ilişki, her iki tarafın da bol miktarda nefes alma alanına sahip olduğu bir ilişkidir.

10. Affedin ve Unutmayın

Herkesin yapabileceği en güçlü ve özverili şeylerden biri özrü kabul etmektir.

Elbette affetmeniz unutmanız gerektiği anlamına gelmez. Evliliğinizde sizi düşük bir noktaya götüren şeyi hatırlamak, evlilik yolunda aynı şeyi tekrar etmekten kaçınmanızı sağlayacaktır.

Affetmek, geçmişinizdeki hoş olmayan bölümleri silmemeli, size ve eşinize bir sonraki sayfaya başlamanıza yardımcı olmalıdır.