Çamaşır Yumuşatıcınızı Kendiniz Yapmaya Ne Dersiniz?

Kıyafetlerinizi çamaşır makinesinden çıkardığınızda tüm eve harika bir koku yayılmasını ve aynı parfüm sıkmışsınız gibi güzel kokmasını istemez misiniz?

Piyasada satılan yumuşatıcılar ne yazık ki söz verdikleri işi yerine getiremiyor. Her ne kadar tam yumuşaklık vaat ediyor da olsalar beklenenin altında performans gösteriyorlar. Bunun nedeni içlerindeki kimyasal maddelerin zamanla kıyafetlerde birikmesi ve git gide daha fazla kullanmaya mecbur bırakmaları.

Hiç kendi yumuşatıcınızı yapmayı düşündünüz mü? Sandığınızdan çok daha kolay hem de evinizdeki malzemeleri kullanmanız yeterli. Ay sonunda maaşınızın ne kadarının cebinizde kalacağını düşünün ve çamaşırlarınızın ne kadar güzel kokacağını da unutmayın.

Malzemeler

  • 6 su bardağı sıcak su
  • 3 su bardağı beyaz sirke
  • 1,5 su bardağı Saç bakım kremi

Hazırlanışı

Saç bakım kremi ve sıcak suyu güzelce karıştırın ve suyun içinde tamamen çözdürün. Ardından sirkeyi ekleyin ve iyice karıştırın. Eski yumuşatıcı şişenizi atmayın ve hazırladığınız karışımı içinde saklayın.

Her çamaşır yıkadığınızda yarım kapak veya 2 yemek kaşığı kullanmanız yeterli olacaktır.

Sirke çamaşırlarınızdaki tüm kötü kokuları ortadan kaldıracaktır ve saç bakım kremi de yumuşacık olmalarını sağlayacaktır.