Görünce Kuş Olup Uçmak İsteyeceğiniz Gökyüzünden 10 Muhteşem Fotoğraf

Dünyadaki ilk havadan görüntü, 150 yıl önce Paris’te Fransız fotoğrafçı ve baloncu Gaspard-Félix Tournachon tarafından çekildi.

Şimdi size vizeniz olmadan Dünyayı dolaşan bir kuş gibi hissetmenizi sağlamak için gökyüzünde çekilmiş en iyi 10 fotoğrafları derledik.

2.500 yıl önce Myvatn Gölü (İzlanda) yakınlarında güçlü bir volkanik patlama meydana geldi. Hverfjall Krateri çapı yarım milin biraz üzerindedir. Burada herhangi bir hayvan veya bitki bulamazsınız, sadece garip bir rahatlama oluşturan ağır volkanik kum.

Namibya’daki bu tuz üretim kompleksi sadece uluslararası yatırımcıları değil, turistleri de cezbetmektedir. Bu bölgenin geniş platoları ve zengin jeolojisi, yerel işletmelerin açık havada tuz çıkarmasına izin veriyor. Walvis Bay, gemilerin her gün tuz ve elmas için geldiği ülkenin ana limanıdır. Tuz üretim bölgesinin aksine, şehrin güneyinde yer alan Elmas Vadisi ziyaretçilere kapalıdır.

Büyük Kemeri Bataklığı, Jurmala bölgesindeki (Letonya) milli parkın yakınında yer almaktadır. Toprağın kükürt açısından zengin olduğu bir bataklık alanı, bu yüzden burada sadece çam ve huş ağacı hayatta kalabilir. Ancak, ilkbahar ve yaz sonunda Büyük Kemeri Bataklığı göçmen kuşlarla hayat buluyor.

Kaunas Rezervuarı, ülkenin topraklarının yaklaşık %0.1’ini kaplayan en büyük Litvanya yapay gölüdür. Plajları kısa yaz sezonunda yerli halk arasında popülerdir. Burada küçük bir yatla gezebilir veya aşırı su sporları yapılabilmektedir. Kışın genellikle burası donmaktadır.

İsviçre’de Gantrisch Dağı’ndan gelen nehir. Sıradan su sporcuların yanı sıra daha çok çılgın sporcular tarafından tercih edilir.

Bu görselden itibaren Dünya’nın çeşitli bölgelerine ait kuş bakışı görüntüler göreceksiniz.

Avustralya Shark Koyu on yedinci yüzyılda bir Hollandalı gezgin tarafından keşfedildi.