Gözlükteki Çizikler Nasıl Onarılır?

Gözlükler üzerindeki çizikler hem gözlüğün estetiğini bozar hemde kullandığınızda net görmeyi zorlaştırır. Ancak profesyonel onarımlar için uzmanlarla iletişime geçmenize gerek yok. Yenilemek ve eskisinden daha net gözlüklere sahip olmak için çiziklerden kurtulmanın basit yöntemleri var.

Gözlüklerinizdeki çizikleri gidermenize yardımcı olabilecek bazı ipuçlarını bir araya getirdik.

1. Karbonat ve su

Bu yöntem hem masrafsız hem de çok etkili. 1 yemek kaşığı karbonatı 1 yemek kaşığı suda eritin, karışımı çiziklere sürün. Ardından gözlüklerin camlarını suyla yıkayın ve mikrofiber bir bezle silin.

2. Araba camı temizleyicisi

Bu sıvı, mükemmel bir şekilde küçük çizikleri düzeltir. Bu arada, bununla sildiğiniz gözlük camları daha az buğulanacaktır. Gözlüklere az miktarda deterjan uygulayın ve ardından bir mendille dairesel hareketlerle silin.

3. Bilgisayar ekranı temizleyicisi

Bilgisayar bakımı yapan kişiler, bilgisayar disklerinin performansını eski haline getirmek için sıklıkla bu sıvıyı kullanır. Küçük hasarların ortadan kaldırılması, bu sıvının ana görevidir. Bu yüzden bilgisayar ekranı temizleyicisini gözlükler için idealdir. Gözlüklere sıvıyı uygulayın ve ardından yüzeyi yumuşak, temiz bir bezle silin.

4. Aşındırıcı olmayan diş macunu

Parmağınıza az miktarda macun sürün ve çiziğin olduğu bölgeyi dairesel hareketlerle ovalayın. Ardından temiz bir mendille silin. Çizikler çok derinse, prosedürü 3 ila 5 kez tekrarlamanız gerekir.

5. Vazelin ve Ahşap Cilası

Çiziklerden kurtulmak için gözlüğünüze biraz ahşap cilası sıkın ve daha sonra biraz vazelin koyup problemli yüzeyi silebilirsiniz. Gözlük camının çizikleri bu yok olacaktır.

Sizlerin gözlük camındaki çizikler ile ilgili bir fikriniz var mı?