Öğrenince Hayatımı Kolaylaştıran 8 Dahiyane Fikir

Hayatı kolay yaşamak hem zamandan tasarruf etmemizi sağlıyor hemde kendimize ve ailemize daha çok vakit ayırmamıza olanak sağlıyor. Birazdan vereceğim fikirleri bende ilk öğrendiğim zaman şaşırmıştım. Bu kadar kolayı varken zor yolunu kullanıyormuşum.

Günlük Hayatınızı Kolaylaştıracak 8 Fikir

1. Bisküvileri parmakla süte koymayın

Bunca zaman bunun yerine çatal kullanabilirdik. Parmaklarımız artık temiz ve bisküvilerimiz artık kırılıp sütün içine düşmüyor.

2. Antep fıstığını elinizle açmayın

Tek yapmamız gereken, başka bir antep fıstığının kabuğunu kullanmak.

3. Çocukların meyve suyunu dökmesine izin vermeyin

Meyve suyu kutusunun her iki yanındaki kolları kullanabilir. Bu şekilde çok fazla sıkmazlar ve içeceklerini dökmezler.

4. Doğru uyumamak

Bacaklarınızda kullanmak üzere bir yastık daha kullanmak isteyebilirsiniz. Bu şekilde sırtınızda o kadar fazla gerginlik olmayacak. Ve rahatça uyuyacaksınız.

5. Portakalı Elle soymak

Bir bıçakla portakalın altını ve üstünü kesin ve ardından bir mandalina açarmış gibi basitçe ortadan açabilirsiniz.

6. İçecekleri Hızlı Soğutma

İçeceğin etrafına ıslak kağıt havlu ile sarın ve ardından dondurucuya koyun. Bu şekilde oda sıcaklığındaki içeceğiniz çabucak soğyacaktır.

7. Ekmek kesmek

Yukarıdan kesmeyin çünkü dağılmalar ufalanmalar olabiliyor, bunun yerine alttan kesin. Bu kısım daha yumuşaktır ve kırıntı olmadan kolayca kesebilirsiniz.

8. Diş macununun fazla kullanılması

Muhtemelen dişlerinizi fırçalarken çok fazla diş macunu kullanıyorsunuz. Bize güvenin, diş fırçanızda sadece bezelye büyüklüğünde bir miktara ihtiyacınız var ve bu ağzınızın tamamı için fazlasıyla yeterlidir.