Her gün vazelin kullanmanızı sağlayacak sebepleri açıklıyoruz

Cilt temizliği, yara bakımı ve hatta makyaj temizliği için ayrı ayrı ürünlere her yıl binlerce lira para harcıyoruz. Bu ürünlerin yerine, tek bir ürünle tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğinizi söylesek ne derdiniz?

Eskiden petrol kuyularında çalışan işçiler yaralarını tedavi etme amaçlı vazelin kullanırdı, bu sebeple kozmetik amaçlı piyasaya sürülürken de petrol jeli adını aldı. Bildiğiniz gibi sade, gül kokulu, nane aromalı gibi birçok çeşidi marketlerde ve eczanelerde bulunuyor.

Gelin faydalarını öğrenelim!

O kadar para verip aldığınız birçok ürünün etken maddesi vazelin desek bize kızar mısınız? Evet, doğru söylüyoruz. Cildinizi nemlendirmede, kuruluk ve çatlak gidermede rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yanıklar ve kesikler söz konusu olduğunda da hiç başka ürünlere başvurmadan vazelin uygulayabilirsiniz.

Eğer geçmeyen nasırlarınız varsa, geceden uygulayın ve üzerine çorap giyerek yatın. Sabahına nasırın kuruyup düştüğünü göreceksiniz.

Şampuanınız ve saç kreminizin de içinde vazelin bulunur. Saçlarınızı yumuşatır, parlatır ve daha kolay taramanızı sağlar. Ayrıca saçlarınızı derinlemesine besleyerek daha sağlıklı hale getirir ve dökülme sorununu ortadan kaldırır.

Kaşlarınız dökülüyorsa, imdadınıza vazelin koşar. Kaşlarınızın istediğiniz şekilde çıkmasını istiyorsanız bunu vazelin kullanarak yapabilirsiniz.

Saçlarda olduğu gibi tırnaklarda da mucizeler yaratır. Kolay kırılmaları önler ve parlatır.

Bebeklerinizde meydana gelen bez yanıklarının tedavisinde vazelin kullanılır.

Makyajınızı temizlerken tek ihtiyacınız olan şey vazelindir. Hiç uğraştırmadan kolayca çıkar ve cildiniz tahriş olmaz.

Dövme yaptırdıysanız veya yaptırmayı düşünüyorsanız en az bir ay vazelinle haşır neşir olacaksınız çünkü dövme yapılan bölge de en nihayetinde açık bir yaradır ve devamlı nemli tutulması gerekir ve bunu da vazelinden iyi hiçbir şey sağlayamaz.

Çok aşırı kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz, çünkü güneşli havalarda cildinizi kolaylıkla karartabilir ve özellikle rüzgarlı havalarda dışarıdaki tozun sürdüğünüz bölgeye yapışmasına neden olabilir.