İngiliz Kadın 12 Ay Her Sabah Zerdeçal Suyu İçti ve Bu Oldu

İngilterenin Bristol kentinde yaşayan ingiliz kadının harika deneyimini duymaya hazır mısınız?

Son dönemlerde en çok adı duyulan baharat zerdeçal giderek ün kazanmaya devam ediyor. Üstelik bu kadar ünlenmeyi de fazlasıyla hak ettiğini söylemeliyiz. İçerdiği faydaları bakımından, beyne, cilde ve soğuk algınlığına karşı ne kadar etkili olduğu bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya çıktı. Ancak bugün Zerdeçalı farklı bir özelliğinden ötürü konuşmak istiyoruz.

7.000 den fazla bilimsel kaynağa göre içerdiği kurkumin bakımından zerdeçalın birçok faydası bulunmaktadır. Zerdeçaldan en kolay zerdeçal suyu yaparak faydalanabilirsiniz.

En kolay dedik çünkü her sabah 12 ay boyunca bu şekilde bir içecek hazırlayıp içen İngiliz bir kadının nasıl fayda sağladığını anlatmak istiyoruz.

pH seviyesi bakımından oldukça zengin olan zerdeçal her sabah zerdeçal suyu içen kadının bedenine adeta format attı diyebiliriz. Sindirim sistemini iyileştirdi, eklem ağrılarını ortadan kaldırdı, toksinleri temizledi ve cildindeki yaşlılığa bağlı kırışıklıkların azaldığını farketti.

Tüm bu faydaları her sabah zerdeçal suyu içerek elde etti.

Zerdeçal Suyu Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:

  • 1 bardak ılık su
  • 1 çay kaşığı toz zerdeçal
  • bir tutam karabiber

Uygulanışı:

Bir bardak ılık suyun üstüne zerdeçal ve karabiberimizi atıyoruz. İyice karıştırdıktan sonra ılık suyumuz çok soğumadan içiyoruz. Bu suyu içmeden önce yapmanız gereken bazı egzersiz hareketleri de yapmak isteyebilirsiniz. O bilgileri aktardığımız konuyu buradan okuyabilirsiniz.

Zerdeçal suyunu her sabah içtiğinizde ne tür faydaları olur?

Kalbinizi besler ve korur

Zerdeçalın içeriğinde bulunan ana bileşeni kurkumin damarlarımızdaki plakları temizleyerek pıhtıları temizler ve oluşumunu engeller.

Tip 2 Diyabeti Dengeler

Diyabet hastalarının kan şekeri seviyesini dengelemesine yardımcı olur. Kahvaltıda bir çay kaşığının yarısı kadar zerdeçal tozunu yutmaları şekerlerini dengeleyeceği gibi hafızayı güçlendirir.

Kansere karşı önleyicidir

Yapılan araştırmalara göre zerdeçalın kanseri önlemek gibi bir özelliğinin olduğu da konuşuluyor, bu henüz bir bilimsel çalışma değil ancak araştırmalar sürüyor.

Beynin daha sağlıklı olmasını sağlar

Sihrime hormonu az olan insanlarda Alzheimer hastalığı görünür. Bilimsel araştırmalara göre zerdeçal yiyen insanların sihrime hormonunda artış gözlenmiştir. Unutkanlık ve hafıza gelişimine karşı önerilmektedir.

İltihabı ve ödemi önler

Hastalıkların altında yatan sebeplerden biri de irin ve ödemdir. Zerdeçal iltihapla savaşarak vücudun doğal yapısında kalmasını sağlar.

Karaciğerinizi korur

Zerdeçal safra kesesinin doğru çalışması için yardımcı özellikler barındırır. Karaciğerdeki hücrelerin yenilenmesi sağlar ve bilinen bilinmeyen birçok hastalıktan korur.