Karın Yağlarını Eriten 3 Hareket

Stresli hayatlarımızdan kurtulmanın en güzel yolu düzenli egzersiz yapmaktır. Vaktiniz olmadığını söylediğinizi duyar gibiyiz ama şöyle düşünün, gerçekten sevdiğiniz bir diziyi kaçırmamak veya uzun zamandır görmediğiniz birini görmek istediğinizde her zaman vakit bulabiliyorsunuz. Nasıl mı? Geri kalan her şeyi iptal ederek tabi ki.

Önemli olan şey önceliklerdir sayın okuyucularımız ve eminiz ki bunun siz de farkındasınız. Egzersiz yapmak kendi başınıza kaliteli vakit geçirmenin en güzel yollarından biridir. Birkaç gün sonra sabahları ne kadar enerjik uyandığınızı görünce şaşıracaksınız. Ayrıca zaman içerisinde kaslarınız çalıştığı için sarkmayacak ve daha fit bir vücuda sahip olacaksınız. Bu yoga duruşlarını deneyin, pişman olmayacaksınız.

Dağ duruşu

Başlamak için harika bir duruştur. Hem kan dolaşımınızı hızlandırır hem de sizi diğer pozisyonlara hazırlar. Bu duruşumuza ayakta, topuklar ayrık ve başparmaklar birbirine değecek şekilde pozisyon alarak başlıyoruz. Ardından dirsekleri bükmeden, avuç içlerini kavuşturuyoruz. Derin bir nefes alarak omuriliğimizi esnetiyoruz. Sonrasında, pozisyonu hiç bozmadan ellerimizi başımızın üzerine kaldırıyoruz ve parmak uçlarımızda yükselerek mümkün olduğunca yukarıya esniyoruz. 20 – 30 saniye kadar pozisyonu koruyoruz ve son bir derin nefesle bitiriyoruz.

Hareketin Videosu

Deve Duruşu

Bu duruş ile karın kaslarını çalıştıracağız. İlk olarak bacaklarımızı altımıza alarak dizlerimizin üstüne oturuyoruz. Ardından, ağırlığınızı dizlerinize vererek vücudunuzu yukarı kaldırın. Bilekleriniz yere paralel kalacak şekilde vücudunuzu arkaya doğru eğin. Bileklerinizi yakalamaya ve 30 saniye pozisyonu korumaya çalışın. 60 saniyeye kadar çıkarabilene kadar süreyi arttırmaya devam edin.

Hareketin Videosu

Bacaklar Havada Duruş

Hem karnınız hem de kalçanız için geliştirilen bu duruş için sırtüstü yere yatın. Elleriniz yanlarınızda ve zemine dönük dursun. İlk yapacağımız şey, bacaklarımızı 45 derecelik bir açıyla yerden kesmek. Sonrasında, normal nefes almayı sürdürerek 30 saniye korumak. Ardından yere 90 derece bir açı yapacak şekilde bacaklarımızı yukarı dikmek. Aynı şekilde 30 saniye koruyun. 10 tekrar yapın.

Hareketin Videosu