Meyveleri Soymanın En Kolay Yöntemleri

Yaz sadece güneşin tadını çıkarma zamanı değil, aynı zamanda çok sayıda lezzetli meyvenin bol olduğu zamandır. Ve yaz sıcağında tatlı ve sulu meyveler yemekten daha ferahlatıcı ne olabilir?

Bu yüzden en sevdiğiniz meyvelerin basit ve hatta eğlenceli bir şekilde soymanın en kolay yöntemlerini bir araya getirdik.

Çilek

Çileği bir pipet yardımıyla çok kolay bir şekilde yenilebilir hale getirebilirsiniz. Pipeti çileğin arkasından bastırın ve tek hamleyle üstündeki yaprağı çıkarın.

Kivi

Kiviyi soymak için, bir bıçakla baş tarafını kesin daha sonra kaşıkla dolma oyar gibi etrafını oyun. Artık kiviniz yenmeye hazır :).

Portakal

Portakalın tam ortasından bıçakla çizik atın ve daha sonra kaşıkla attığınız çiziğin arasından esnetin. 2 tarafı da aynı şekilde yaptıktan sonra elşnizle iki yanında güçlü bir şekilde çekin. Portakalınız kolay ve şekli bozulmadan hazır 🙂

Nar

Narı normalde herkes parça parça kesip içindeki tanelerini eliyle çıkarmaya çalışır ama bundan daha kolay bir yöntem bulunuyor. Narı ortadan ikiye kesin ve bir kaşığın arkasıyla nara vurun, nar tanelerinin tek tek kaseye döküldüğünü göreceksiniz. Afiyet olsun 🙂